Košarkarji Dallas so zabeležili še četrti zaporedni poraz. Tokrat so bili Mavsi poraženi na gostovanju v Milwaukeeju, za presenečenje pa ni zadoščal niti prvi trojni dvojček Luke Dončića v letošnji sezoni. 19-letni Ljubljančan je tekmo proti Bucksom končal pri 18 točkah, 11 skokih in 10 podajah.

Pa smo ga vendarle dočakali! Po tem, ko je bil nekajkrat že zelo blizu, je tokrat Luki Dončiću v Ligi NBA le uspelo priti do trojnega dvojčka. Do le-tega je prišel takoj na prvi tekmi po tem, ko je bil izključen in s tem zaprl usta mnogim.

Žal pa tudi trojni dvojček Dončića ni bil dovolj, da bi Telički lahko prekinili niz 3 zaporednih porazov. Pri Milwaukeeju je znova blestel nezustavljivi Giannis Antetokounmpo, Bucksi pa so si že v 1. četrtini priigrali lepo prednost 11 točk (22:11 in 24:13). V drugi četrtini so varovanci Ricka Carlisla odigrali precej bolje in na glavni odmor odšli celo z 2 točkama prednosti (57:59).

Tako kot v samo tekmo, so tudi v drugi polčas Mavsi krenili preslabo, domačini pa so v začetku zadnje četrtine med drugim že povedli tudi z visokimi 17 točkami prednosti (104:87). Sledil je izjemen niz Dallasa, ki se je tudi ob nekaterih čudežnih koših Dončića uspel približati na vsega 5 točk zaostanka (106:101). V zaključku je znova “letel” Antetokounmpo, pridružil se mu je še Eric Bledsoe in zmaga je ostala doma.

Liga NBA, 21. in 22.1.
Milwaukee Bucks – Dallas Mavericks 116:106 (35:26, 22:33, 35:25, 24:22)
(Antetokounmpo 31, 15 skokov in 5 podaj, Bledsoe 21 in 5 podaj; Dončić 18, 11 skokov in 10 podaj, Brunson 16 in 5 podaj)

Boston Celtics – Miami Heat 107:99 (33:23, 17:27, 37:18, 20:31)
(Irving 24 in 10 podaj, Tatum 19 in 6 skokov; Jones (9 skokov) in Waiters po 18)

Slovenca v Ligi NBA
Goran Dragić (Miami Heat) – zaradi poškodbe kolena do nadaljnjega odsoten.
Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 32 minut, 18 točk (4/12 za dve, 2/5 za tri, 4/5 prosti meti), 11 skokov (2 v napadu), 10 podaj, 1 pridobljena žoga, 1 blokada; +/- = -10.