Prvi minuti za Zorana Dragića, Goran pri 19-ih, Memphis z novo zmago (VIDEO)

Na 10. tekmi Phoenix Sunsov v NBA sezoni je v najmočnejši ligi na svetu debitiral Zoran Dragić, ki je ob porazu na gostovanju pri LA Clippersih na parketu prebil dve minuti, starejši brat Goran je bil z 19 točkami drugi strelec tekme. Beno Udrih je z Memphisom dobil še deveto izmed desetih tekem.

goran dragic zoran dragic

V Staples Centru je bil izid po prvem polčasu še izenačen, nato pa so domači Clippersi na krilih izjemnega Chrisa Paula (32 točk) dobili tretjo četrtino s kar 42:20 in tekmo praktično že odločili v svojo korist. “V tretji četrtini smo jim dovolili preveč lahkih akcij. Zadeli so tri izmed štirih trojk, ob katerih so bili na metu sami in tako začeli svoj pohod. Moji fantje so na koncu skušali priti do preobrata, kar pa je proti tako dobremu moštvu težko,” je po tekmi dejal trener Phoenixa, ki ima po desetih tekmah polovičen izkupiček, Jeff Hornacek.

Zoran zamenjal Gorana

Zoran Dragić je svoj debi v Ligi NBA doživel slabi dve minuti pred koncem tekme, ko je zamenjal ravno starejšega brata Gorana in ostal v igri do konca tekme. Enkrat je poizkusil za metom za tri točke, a zgrešil.

Čeprav so Grizliji na tekmi z Detroitom metali vsega 37-odstotno, pa jim je na krilih centrske naveze Marc GasolZach Randolph uspelo zmagati še devetič na desetih tekmah. Beno Udrih je bil znova soliden in v 19 minutah prispeval 8 točk.

NBA, 16. november

LA CLIPPERS – Phoenix Suns 120:107
(Paul 32 in 9 podaj, Griffin 19; Green 28, Thomas 19, G. Dragić 19, skok, 2 podaji in 2 ukr. žogi v 33 minutah, … Z. Dragić brez učinka v 2 minutah)

MEMPHIS GRIZZLIES – Detroit Pistons 95:88
(Gasol 23, Conley 18, Randolph 17 in 22 skokov, … Udrih 8, skok in podaja v 19 minutah)

WASHINGTON WIZARDS – Orlando Magic 98:93
(Humphries in Nene po 16; Harris 19, Oladipo 18)

CLEVELAND CAVALIERS – Atlanta Hawks 127:94
(James 32, Irving 20; Millsap 16, Muscala 13)

TORONTO RAPTORS – Utah Jazz 111:93