Prvi domači poraz Olimpije po 335 dneh

Niz domače neporaženosti Cedevite Olimpije je po natanko 335 dneh zaključen. Zmaji so na srečanju 12. kola Lige ABA v Areni Stožice izgubili proti Mornarju iz Bara z rezultatom 88:93.

Košarkarji Cedevite Olimpije so po 11-dnevnem tekmovalnem premoru ponovno stopili na parket stoženske dvorane in doživeli svoj drugi poraz sezone 2020/21 v Ligi ABA. Moštvo Mornarja Bara je v Ljubljani z rezultatom 93:88 vpisalo svojo deveto zmago v regionalnem prvenstvu.

Liga ABA, 12. krog, 27.12.
CEDEVITA OLIMPIJA – MORNAR BAR 88:93 (15:33, 23:22, 26:19, 24:19)
Cedevita Olimpija:
Radović, Perry 17, Hopkins 9 Murić 5, Ukić 2, Blažič 24 (9 skokov, 5 podaj), Hodžić, Jones 11, Dimec, Brown 14 (7 skokov), Marinković 2 (5 skokov), Rupnik 4.

Ljubljanski Zmaji so srečanje proti moštvu z obale Jadrana odprli z najslabšo četrtino sezone in se po desetih minutah znašli v zaostanku z 18 točkami. Visok zaostanek je za četo Jurice Golemca predstavljal težavno izhodišče pred preostalimi tremi četrtinami srečanja, ne pa tudi razloga za predajo. Krivulja igre Ljubljančanov se je začela dvigovati v drugi četrtini, že tradicionalno pa je moštvo iz Stožic najboljšo predstavo pokazalo po odmoru med polčasoma. Na polovici tretje četrtine je zaostanek domačih košarkarjev znašal zgolj šest točk, a ljubljansko moštvo ni premoglo dovolj moči in časa za popoln preobrat. Ekipa Mornarja, najboljši strelec gostov Jacob Pullen je v statistiko vpisal 36 točk, se je ob zadnjem zvoku sirene veselila zmage s petimi točkami razlike.

Jaka Blažič je nadaljeval z odlično strelsko formo. Proti gostom iz Bara je dosegel 24 točk, devet skokov ter pet podaj. Kendrick Perry je zbral 17 točk, s 14 točkami in sedmimi skoki mu je sledil Rion Brown. Jarrod Jones je vknjižil 11 točk, devet jih je vpisal Mikael Hopkins.

Zasedba Cedevite Olimpije bo svoje zadnje srečanje v letu 2020 odigrala v Beogradu, kjer jih v sredo ob 21:00, čaka obračun s košarkarji FMP-ja. Zmaji bodo v srbski prestolnici odigrali tudi svojo prvo tekmo v prihajajočem letu, 2. januarja bodo namreč v Novem Beogradu gostovali pri moštvu Mega Soccerbet.