Prvaki v trilerju izsilili sedmo tekmo, Clippersi z obrambo do zmage

Rubrika:

Ne podcenjuj srca šampiona‘ je (ne samo) športna fraza, ki že dolgo ni bila tako aktualna, kot je v letošnji sezoni Toronta – aktualni prvaki so pred sezono ostali brez svojega najboljšega igralca, analitiki so jih posledično sicer uvrščali v končnico, kakšnih resnih možnosti v njej, kaj šele pa v borbi za naslov, pa jim niso pripisovali.

Toda edino moštvo v ligi NBA iz Kanade je že med sezono, ko je po rednem delu osvojilo drugo mesto, ter tudi v končnici v Orlandu konstantno opominjalo košarkarsko javnost, da se ne nameravajo kar tako zlahka odpovedati naslovu prvaka. In to dokazujejo tudi v seriji proti Bostonu, ko jih je samo 0,4 sekunde ločilo od zaostanka 0:3, na današnji tekmi pa so po dveh podaljških izsilili še sedmo tekmo, ki bo odločila, katera ekipa se bo za veliki finale lige NBA pomerila z najbolj vročo ekipo končnice, Miami Heat.

Pobudo v prvem polčasu so imeli košarkarji Bostona, ki so vodili skozi celoten prvi polčas. Blestel je predvsem Jaylen Brown, ki je v tem delu dosegel 21 točk, najvišja prednost Bostona pa je znašala 12 točk. V drugem delu se je slika obrnila, minimalno vodstvo so večinoma imeli Raptorsi, Kyle Lowry je v zadnji četrtini dosegel 9 točk. V zadnjem napadu za Boston je ob izenačenju prodiral Kemba Walker, nad katerim dve sekundi do konca ni bila piskana osebna napaka, na drugi strani je met za zmago zgrešil Pascal Siakam in sledili so podaljški.

Boston je imel v obeh podaljških pobudo in rahlo prednost, toda Toronto je v ključnih trenutkih vedno znal odgovoriti in se ponovno približati – v prvem podaljšku je trojko za priključek zadel Norm Powell, ki je v obeh podaljških dosegel 15 točk, največ v zgodovini za igralca s klopi, zgrešil pa je met za zmago ob izteku časa prvega podaljška.

V drugem podaljšku je deset sekund pred koncem Kyle Lowry zadel za vodstvo štirih točk, na drugi strani je s trojko takoj odgovoril Jason Tatum, po zadetih prostih metih Toronta pa je na drugi strani Marcus Smart zgrešil težko trojko in letalske karte za let nazaj domov so tako pri Torontu lahko preklicali.

Kyle Lowry je dosegel 33 točk, 8 skokov in 6 asistenc, igral je 53 minut in pol. Norman Powell je dosegel 23 točk, Fred VanVleet 21, imel pa je tudi 9 skokov in 7 asistenc.

Pri Bostonu je Tatum dosegel 29 točk, 14 skokov in 9 asistenc, Brown je dosegel še dve točki več in imel 16 skokov. Oba sta skupaj s Kembo igrala več kot 50 minut.

Sedma tekma bo že jutri ponoči.

Druga tekma večera ni bila tako napeta – LA Clippers so predvsem z odlično obrambo poskrbeli za vodstvo 3:1 v seriji proti Denverju, ki se je s tem zaostankom znašel že v prvem krogu končnice proti ekipi Utah. Še nobeni ekipi v zgodovini ni uspelo dvakrat preobrniti zaostanka 1:3 v isti sezoni.

Denver ni vodil niti enkrat na tekmi, največ kar je uspelo varovancem Mike Malonea, je bilo izenačenje na začetku tretje četrtine, sredi zadnje četrtine pa so Clippersi ponovno vodili za ‘udobnih’ 19 in tekmo pripeljali mirno do konca. Denver se je sicer dve minuti do konca približal na 9 točk zaostanka, toda nikoli zares ogrozili zmage favoritov iz mesta angelov.

Kawhi Leonard je bil daleč najbolj razpoložen košarkar pri Clippersih, dosegel je 30 točk, 11 skokov in 9 asistenc, do trojnega dvojčka mu je tako zmanjkala samo ena asistenca, kar bi bil njegov prvi sploh v končnicah v njegovi karieri. Harrell je s klopi dosegel 15 točk, še štirje igralci so presegli mejo desetih točk.

Na drugi strani je bil najbolj razpoložen Nikola Jokić, dosegel je 26 točk, 11 skokov in 6 asistenc, Jamal Murray je dosegel 18 točk.