Prvaki nepremagljivi, 26 točk Younga ob zmagi nad Clippersi

Košarkarji iz Golden Statea so še naprej na poti, kjer poraza ni videti ne na levi, ne na desni strani. Tokrat so Bojevniki visoko, s kar 32 točkami razlike, odpravili Pacerse in prišli do 11. zaporedne zmage. Atlanta z razigranim Traeom Youngom presenetila Clipperse.

Clippersi imajo še naprej težave z nastopanjem na domačih tleh. Na zadnjih 6 tekmah, ki so jih odigrali v STAPLES Centru, so namreč ugnali le Sacramento Kingse, klonili pa Detroitu, New Orleansu, Utahu, Golden Stateu in zdaj še proti Atlanti. Pri Hakwsih je blestel Trae Young, ki je 26 točkam dodal še 8 skokov. Končnica obračuna ni bila napeta, saj so gostje v zadnji četrtini med drugim večkrat vodili že tudi s 16 točkami prednosti.

Stežka je vlogo favorita na gostovanju v Memphisu uspelo upravičiti Denver Nuggetsom. Slednji so ob polčasu zaostajali s kar 19 točkami zaostanka (60:41), preobrat pa pripravili v zadnji četrtini, ko je med drugim kar 15 točk dosegel prvi strelec gostov Nikola Jokić.

Do zmage so se v noči iz ponedeljka na torek prebili še Sršeni, Kelti in Bojevniki.