Prvaki izenačili, udarec vrnil tudi Denver

Po vodstvu z 2:0 v seriji proti Torontu in vodstvu za 2 točki 0.4 sekunde do konca tretje tekme si košarkarji in navijači Bostona verjetno niso predstavljali, da bo serija po četrti tekmi izenačena na 2:2. Toda prvaki iz Toronta so še enkrat več pokazali šampionsko srce, trener Nick Nurse je zelo omejil nabor igralcev, ki jim zaupa, in serija se v Orlandu praktično začenja znova.

Tekmo so branilci naslova dobili predvsem z odlično obrambo, saj je samo Jason Tatum presegel mejo 15-ih točk – dosegel je 25 točk in 10 skokov. Igralci Bostona so trojke metali samo 20 odstotno – iz 35-ih metov so zadeli samo sedemkrat. Nazadnje so vodili na začetku drugega polčasa, v zadnji četrtini pa se jim nikoli ni uspelo približati na manj kot 5 točk zaostanka.

Pri prvakih je Pascal Siakam dosegel 23 točk, eno manj je dal Kyle Lowry, ki sta poleg VanVleeta (17 točk) igrala praktično celotno tekmo, nihče izmed trojice ni igral manj kot 43 minut. S klopi se je izkazal Serge Ibaka (18 točk).

V serijo se je vrnil tudi Denver, ki je po bledi predstavi na prvi tekmi, ko se je še kako pokazala utrujenost po naporni seriji proti ekipi Utah, že v prvi četrtini dosegel 44 točk, v drugi četrtini pa je prednost narasla na 23 točk, ki so jo sicer favoriti iz Los Angelesa v zadnji četrtini znižali na 5, vseeno pa to na koncu ni bilo dovolj. Murray in Harris sta odgovorila s trojkama, izključitev Patricka Beverlyja dobro minuto pred koncem tekme pa je potrdila zmago Denverja.

Jamal Murray je dosegel 28 točk, eno manj Nikola Jokić, ki je imel tudi 18 skokov.

Na drugi strani je Paul George dosegel 22 točk, ‘prost’ večer pa si je vzel Kawhi Leonard, ki se je sicer približal trojnemu dvojčku (13 točk, 10 skokov, 8 asistenc), vseeno pa dosegel najmanj točk v zadnjih 52-ih tekmah, ki jih je igral v končnici.