Prvaki dobili prstan in prvo zmago, Golden State premagal prenovljene Lakerse

S tekmama Brooklyn – Milwaukee in Golden State – LA Lakers se je začela nova sezona lige NBA. Slavili so aktualni prvaki na domačem parketu, na gostovanju pa je Golden State prikazal odlično ekipno igro in premagal Lakerse, ki na stavnicah veljajo za glavnega kandidata, da se iz zahodne konference prebije v finale, kjer naj bi se srečal prav z enim izmed tekmecev, ki sta se pomerila na prvi tekmi.

Na začetku tekme v Milwaukeeju so igralci najprej dobili šampionske prstane, pod strop dvorane pa se je po 50 letih zavihtel nov prapor za osvojitev NBA prvaka.

Po čustveni slovesnosti so igralci Milwaukeeja tudi na igrišču kmalu pokazali, da jih tudi letos zanima samo naslov. Razen začetnega vodstva Brooklyna z 2:0 je Milwaukee vodil skozi celotno tekmo, že med prvo četrtino za 19 točk. Največ, kar je Brooklynu uspelo storiti, je približati se dvakrat na 5 točk zaostanka v drugi četrtini, vedno pa so prvaki odgovorili z novim dvomestnim vodstvom. Zadnjič je bil zaostanek enomesten na začetku zadnje četrtine, najvišja razlika pa prav ob koncu tekme, 23 točk.

Najboljši igralec na tekmi je bil Giannis, ki je že na začetku sezone pokazal, da je v odlični formi. Dosegel je 32 točk, 14 skokov in 7 asistenc, v 30 minutah je zbral tudi dve blokadi. Pat Connaughton in Khris Middleton sta dodala 20 točk.

Pri Brooklynu je Kevin Durant dosegel 32 točk, 11 skokov in 4 asistence, Patty Mills je na prvi tekmi v novem klubu dosegel 21 točk, Harden 20. Brooklyn do nadaljnjega zaradi neizpolnjevanja pogoja cepljenosti prosti virusu covid-19 ne računa na Kyrie Irvinga.

Na drugi tekmi večera je Golden State v Los Angelesu premagal prenovljene Lakerse. Domačini so sicer po začetnem zaostanku že sredi prve četrtine prevzeli pobudo in z izjemo dveh izenačenj vodili vse do začetka zadnje četrtine, največ za 10 točk.

V zadnji četrtini je Golden State prikazal odlično igro, predvsem v napadu izredno lepo kombiniral, zelo se je ob svojem prvem nastopu za bivše prvake izkazal Nemanja Bjelica, ki je v zadnji četrtini blestel v napadu s koši in raznovrstnimi podajami. Gosti so zadnjo četrtino dobili za 11 točk.

Steph Curry, ki je bil deležen največ pozornosti v obrambi Lakersov, je že na prvi tekmi dosegel trojnega dvojčka – dal je 21 točk, za kar je sicer porabil 21 metov iz igre, imel je tudi 10 skokov in 10 asistenc. Jordan Poole je nadaljeval odlične predstava iz pripravljalnih tekem in dosegel 20 točk, Nemanja Bjelica je dosegel 15 točk, imel 11 skokov in 4 asistence, igral je 20 minut.

LeBron James je dosegel 34 točk, Anthony Davis samo točko manj, oba sta zbrala tudi 11 skokov, nihče izmed preostalih soigralcev pa ni presegel meje 10 točk.

V noči na četrtek bo na parketu tudi večino preostalih ekip, tudi Toronto in Denver, Dallas pa bo prvič igral čez dva dni.