Prva zmaga Olimpije v TOP 16, junak pa Murić

Rubrika: Eurocup

Košarkarji Cedevite Olimpije so na obračunu drugega kola drugega dela 7DAYS EuroCupa v ljubljanskih Stožicah zasluženo, s 74:71, premagali košarkarje Budućnosti VOLI.

Arena Stožice ostaja neosvojljiva trdnjava na tekmah Evropskega pokala v sezoni 2020/21. Košarkarji Cedevite Olimpije so po enakovredni in izenačeni tekmi zlomili odpor gostujoče zasedbe Budućnosti VOLI in slavili zmago s 74:71. Ljubljansko moštvo je po dveh odigranih srečanjih v skupini G 7DAYSEuroCupa pri izkupičku ene zmage in enega poraza.

Težo evropskega obračuna dveh regionalnih tekmecev je bilo čutiti že v uvodnih minutah tekme. Zmaji, ki so srečanje odprli s trojko Jarroda Jonesa, so vodili večino prve četrtine. Gostujoča zasedba je pobudo prevzela tik pred začetkom druge četrtine in se v vodstvu obdržala do polčasa, ko je semafor v stoženski lepotici svetil rezultat 33:34. Tudi v drugem delu tekme nobeno od moštev ni uspelo rezultatsko pobegniti tekmecem. Ljubljanski košarkarji so tokrat obvladovali skok, slabši odstotek meta za dve točki pa so nadoknadili z meti z razdalje. V napeti končnici je četa Jurice Golemca ohranila mirnejše živce in po trojki Eda Murića v zadnji minuti prešla v vodstvo, ki ga ni izpustila iz rok.

Kendrick Perry je svojim 16 točkam dodal še deset podaj, 16 pa jih je dosegel tudi Edo Murić, ki je ob tem zbral šest skokov. S 14 točkami jima je sledil Jarrod Jones, ki je bil pri metu z razdalje uspešen štirikrat, v osebno statistiko pa je dodal še šest skokov. Jaka Blažič se je ustavil pri desetih točkah, Mikael Hopkins pa je svoj delež k zmagi Zmajev dodal s sedmimi točkami in devetimi skoki.

Moštvi se bosta znova srečali že čez manj kot 48 ur. V četrtek namreč Cedevito Olimpijo in Budućnost VOLI čaka poravnanje dolgov in zaostali obračun petega kola Lige ABA. Tekma se bo v stoženski lepotici začela ob 19.00, televizijski prenos pa bo možno spremljati na Arena Sport 1.

IZJAVI PO TEKMI

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Čestitke fantom za zasluženo zmago. Skozi celotno srečanje nismo popuščali. Bili smo fizični in se tepli, česar do danes nismo pokazali velikokrat. Dokazali smo sami sebi, da lahko na tak način igramo tudi proti ekipi, kot je Budućnost VOLI. Zadržati takšno moštvo pri 71 točkah je velika stvar. Za nami je drugo kolo in v četrtek nas čaka nova tekma, časa za slavje torej ni. Ni mogoče igrati zgolj z enim ali dvema igralcema. Cel teden smo delali na cilju, da priključimo tudi ostale fante, ki bodo dodali svoj doprinos. Vseh devet košarkarjev in tudi tisti, ki niso igrali, so prispevali k tej zmagi.”

Jarrod Jones, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Tekma je bila za nas zagotovo pomembna. Po predstavi v preteklem kolu smo vedeli, da moremo s trudom pokazati, da smo resni tekmeci v 7Days EuroCupu. Zmaga je bila dobra, a nismo še pri koncu. Moramo se pripraviti na prihajajoče srečanje. Ne smemo postati preveč navdušeni, skozi celoten potek tekmovanja moramo ostati osredotočeni. Od začetka sezone si ekipa želi, da bi v Evropskem pokalu ostali čim dlje. Ne smemo postati evforični. Vemo, da je Budućnost dobra zasedba in pripravili se bomo na naslednji obračun z njimi. Nocoj bomo uživali v zmagi.”