Proti Švedom, da obstanejo v B diviziji

Rubrika: Košarka na vozičkih

Slovenska reprezentanca je izgubila še tretje srečanje rednega EP v košarki na vozičkih. Tokrat so ekipo selektorja Žige Kobaševiča porazili Hrvati (40:53). Pomagalo ni niti to, da je kapetan Milan Slapničar odigral maestralno – 24 točk, 12 skokov, 4 podaje.

Švedska

Naša izbrana vrsta bo jutri igrala odločilno tekmo za obstanek, tekmec bo Švedska, in ne Latvija, kot je bilo sprva mišljeno. Poraženi se seli v C divizijo, tekma bo na sporedu ob 15. uri!

Slab prvi polčas

Slovenija je slabše začela zadnjo tekmo rednega dela in po prvič četrtini zaostajala 6:13, ob polčasu pa je bilo 10:30. V tretji četrtini se prednost Hrvaške ni spremenila, pred zadnjimi desetimi minutami so imeli 20 točk naskoka (21:41). V zadnjem delu tekme je Slovenija omilila poraz na 40:53.

Pregoreli v želji

“Izjemno boleč poraz proti vedno neugodni Hrvaški. Po včerajšnjem nesrečnem porazu proti favorizirani Bosni in Hercegovini, smo danes na krilih včerajšnje tekme pregoreli v želji po zmagi in tekmi za končno 5. mesto. Jutri je nov dan, čaka nas tekma proti Švedski, ki bo odločala o obstanku. Gre za ekipo, ki je izjemno neugodna, tekom noči in dneva, se bomo na njih pripravili v najboljši možni meri. Verjamem, da bomo pokazali takšen obraz kot v tekmi proti BIH,” ostaja optimist selektor Žiga Kobaševič.