Primorski derbi Gorici in skok na vrh, do zmag tudi Postojna, Sežana in Ilirija

Rubrika: Nižje slovenske lige

Včeraj so bile odigrane tekme 4. kroga 2. Slovenske košarkarske lige. Na delu je bilo 8 ekip, tekmi med Škofjo Loko in Celjem ter Troti in Ljubljano sta bili prestavljeni.

Gorica je v Primorskem derbiju premagala Portorož in se na vrhu po številu zmag izenačila prav s Portorožem in Postojno.

Anže Vinazza, igralec Gorice: »Tekma je upravičila naziv primorskega derbija. Kljub malemu številu gledalcev je bilo nekaj navijaškega vzdušja. Prvi polčas je bil z naše strani rahlo zaspan predvsem v obrambi, vendar smo  se zbrali in odigrali kakor smo bili dogovorjeni in rezultat obrnili v naš prid, katerega smo zadržali do konca tekme.«

Postojna je v 3. četrtini na tekmi proti Litiji zaostajala že z 17 točkami razlike (61:44), a na koncu tekmo obrnila v svojo korist. Ilirija je v gosteh suvereno premagala AKK Branik in slavila z 49 točkami razlike. Tekma med Medvodami in Sežano se je končala z zmago Primorcev.