Primorci gostijo Split Maja Kovačeviča

Četrtek v Koper prinaša derbi Lige ABA 2. Ob 18. uri se bosta v Areni Bonifika pomerili vodilna in še neporažena Sixt Primorska ter zasedba Splita, ki po sedmih kolih s petimi zmagami na lestvici zaseda tretje mesto.

Nekdanji evropski klubski prvak – Evroligo je osvojil v letih 1989, 1990 in 1991 – je v tej sezoni najdlje sledil Primorcem pri podaljševanju niza uspehov v regionalnem tekmovanju. Splitčani, katere vodi nekdanji košarkar in trener novomeške Krke Vladimir Anzulović, so dobili uvodne štiri tekme. Ugnali so Vršac (87:69), beograjski Dynamic (78:72), Rogaško (81:69) in Sutjesko (90:83), za tem pa so doživeli poraza – doma proti Sparsem (60:63) in v gosteh proti skopskemu MZT-ju (87:104). Niz porazov so prekinili prejšnjo sredo, ko so v drugem polčasu na domačem parketu na kolena spravili Borac iz Čačka (81:68).

Najbolje ocenjeni posameznik Splita v tej sezoni med regionalno druščino je Jamel Morris. Ameriški branilec je na prvih petih tekmah v povprečju dosegal po 19,4 točke, 3,4 skoke ter 3,8 podaje (statistični indeks 15,8), od tedaj dalje pa ni nastopal zaradi poškodbe. Del moštva iz obmorskega mesta v Dalmaciji je tudi Novomeščan Maj Kovačević, ki je najboljši strelec svoje ekipe v hrvaškem državnem prvenstvu. Slovenski ostrostrelec je na petih tekmah v povprečju prispeval 14,7 točke, ob čemer je zadel že 20 trojk. Splitčani sicer v prvem delu Premijer lige z izkupičkom 4-2 trenutno zasedajo tretje mesto. Minuli ponedeljek so v domači dvorani doživeli tesen poraz, potem ko je bil v končnici s 76:75 boljši Zadar.

Sixt Primorska se je s tekmeci iz Splita v Ligi ABA 2 merila že v minuli sezoni. Lepše spomine na zadnji obračun konec januarja v Kopru ima gostujoča zasedba, ki je zmagala z 98:86. Tokrat so izbranci Jurice Golemca, ki se na tekmo podajajo v polni zasedbi, trdno odločeni, da dosežejo novo zmago in tako trdno ostanejo v sedlu najboljšega moštva omenjenega tekmovanja. Pred najbližjimi zasledovalci – poleg Splita sta z identičnim izkupičkom 5-2 to še ekipi MZT-ja in Sparsov – premorejo dve zmagi naskoka.