Prepričljiva zmaga mladincev, v ponedeljek proti Srbiji

Rubrika: Reprezentanca

Slovenska reprezentanca je na tekmi s Češko dosegla drugo zmago na evropskem prvenstvu. Z visoko razliko devetindvajsetih točk so premagali nasprotnike, tako pa jih od najboljšega mesta na lestvici ekip skupinskega dela loči le še ena zmaga. S 15 točkami se je strelsko najbolj izkazal Blaž Tratar, k temu pa je dodal še 9 skokov. Slovence naslednja tekma čaka v ponedeljek, 24. julija, kose bodo ob 20.30 uri pomerili s srbsko reprezentanco.

SLOVENIJA : ČEŠKA 89:60 (27:14, 33:20, 12:13, 17:13)
Strelci za Slovenijio: Padjen 4, Ličan 9, Popovič 11, Hrabar 13, Kroflič 5, Bandelj 10, Dizdarevič 5, Hostnik, Reber 9, Pirš 2, Plut 6, Tratar 15 (9 skokov)Slovenci do 18 let so odigrail drugo tekmo skupinskega dela evropskega prvenstva. Že v prvih minutah tekme so prevzeli vodstvo ter ga ohranjali do konca tekme. Rahlo so popustili le v tretji četrtini (12:13), v zadnji pa so ponovno zaigrali borbeno ter ponovno povečali prednost. Za slovesnko reprezentanco je največ točk dosegel Blaž Tratar, in sicer 15. Naslednja tekma je na sporedu jutri, 24. julija, ko bodo ob 20.30 uri zaigrali proti Srbiji.