Prepelič in Randolph razpoložena ob zmagi nad Grki, Barca izenačila

Rubrika: Evroliga

Košarkarji madridskega Reala so tudi po zaslugi Klemna Prepeliča in Anthonyja Randolpha postali edini, ki so si v četrtfinalni seriji že priigrali prednost z 2:0 v zmagah. Barcelona je po napeti končnici v Istanbulu po košu Adama Hange prišla do izenačenja na 1:1.

Madridčani bodo v Atene pripotovali z dobro popotnico, saj bi jih že ena sama zmaga popeljala v polfinale. Trener Pablo Laso je tudi tokrat lepo minutažo ponudil Anthonyju Randolphu in Klemnu Prepeliču, ki sta prispevala pomemben delež k drugi četrtfinalni zmagi. Ključno prednost so si Madridčani priigrali v tretji četrtini, ki so jo dobili s 26:15 in si tako pred zadnjo četrtino priigrali 20 točk prednosti (71:51).

Precej bolj napeto je bilo v Istanbulu, kjer so Katalonci morda uspeli priti do ključne zmage. Večji del tekme so bili v prednosti varovanci Svetislava Pešića, ki so v 3. četrtini že povedli za 7 točk (47:54), odlično pa jim je kazalo tudi 4 minute pred koncem, ko je Thomas Huertel zadel trojko za +7 (64:71). Na krilih izjemnega Vasilija Micića so domačini nato celo povedli (72:71), zmago gostom pa je po zadetem prostem metu Anteja Tomića za 72:72 zagotovil Adam Hanga.

Evroliga, četrtfinale, 2. tekma, 19.4.2019
Anadolu Efes – FC Barcelona Lassa 72:74 (16:19, 18:19, 25:24, 13:12)
(Larkin 18, Micić 15; Hanga 17, Tomić 13 in 7 skokov)

Real Madrid – Panathinaikos OPAP 78:63 (21:8, 14:18, 26:15, 17:22)
(Campazzo 13, 9 podaj in 7 skokov, Taylor 11; Thomas 13, Kilpatrick 10)

Že odigrano, 18.4.
CSKA – KIROLBET Baskonia 68:78
Fenerbahče – Žalgiris 80:82

Slovenci v končnici Evrolige
Klemen Prepelič (Real Madrid) – 15 minut, 9 točk (1/1 za dve, 2/2 za tri, 1/2 prosti meti), 1 skok, 1 podaja, 3 izgubljene žoge, 1 blokada, 4 osebne napake, 3 izsiljene osebne napake; indeks 7.

Anthony Randolph (Real Madrid) 24 minut, 10 točk (4/5 za dve, 0/3 za tri, 2/5 prosti meti), 5 skoki (2 v napadu), 2 podaji, 1 pridobljena žoga, 1 blokada, 2 osebni napaki, 3 izsiljene osebne napake; indeks 11.

Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – 8 minut, 2 točki (1/1 za dve, 0/1 za tri), 1 skok, 2 podaji, 1 izgubljena žoga, 1 blokada, 2 osebni napaki; indeks 2.

Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 17 minut, 6 točk (0/2 za dve, 2/2 za tri), 1 skok, 1 podaja, 1 izgubljena žoga, 1 prejeta blokada, 2 osebni napaki, 2 izsiljeni osebni napaki; indeks 4.