Prek Patrasa do prednosti domačega igrišča v končnici!

Rubrika: Eurocup

Moštvo Cedevite Olimpije je v sredo na obračunu zadnjega kola rednega dela sezone 7DAYS EuroCupa na gostovanju v Patrasu z rezultatom 88:67 premagalo grški Promitheas in si tako zagotovilo prednost domačega igrišča vsaj v prvem krogu končnice Evropskega pokala.

Ljubljanska Cedevita Olimpija si je v sredo v Patrasu zagotovila prednost domačega igrišča v prvem krogu končnice 7DAYS EuroCupa. Četa glavnega trenerja Jurice Golemca je v grškem Patrasu z rezultatom 88:67 premagala Promitheas in redni del sezone sklenila na tretjem mestu močne in izenačene skupine B.

Svojo prvo tekmo v končnici bodo Ljubljančani odigrali v torek, 19. aprila, v Areni Stožice, nasproti pa jim bodo stali košarkarji Turk Telekoma.

Po tem, ko so Zmaji na uvodnih dveh preizkušnjah rednega dela sezone zabeležili dve zaporedni zmagi, so na naslednjih osmih tekmah uspeh slavili le enkrat. Sledil pa je izjemen zaključek rednega dela. Aktualni slovenski državni, pokalni in superpokalni prvaki namreč v končnico tekmovanja vstopajo z osmimi zaporednimi zmagami v tem tekmovanju. Če k temu prištejemo še sedem zaporednih uspehov v regionalni ligi, je Cedevita Olimpija zmago slavila na zadnjih 15 zaporednih mednarodnih tekmah.

Med najboljšimi 16 moštvi 7DAYS EuroCupa je Cedevita Olimpija nastopala tudi v sezoni 2020/21, a se ji je preboj v četrtfinale za las izmuznil iz rok. Izločilne boje v evropskih tekmovanjih smo lahko v Ljubljani nazadnje spremljali v sezoni 2000/01, potrebno pa je izpostaviti, da se je takratni zagrebški Cedeviti v sezoni 2014/15 uspelo prebiti v osmino finala v Evropskem pokalu.

Izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca pa so v sredo v Patrasu postavili še en mejnik – v evropskih tekmovanjih Cedevita Olimpija še nikoli do sedaj ni zabeležila osmih zaporednih zmag. Letvica sedmih uspehov v nizu je bila postavljena v sezoni 1998/99, tedaj v elitni Evroligi.

Zmaga Zmajev v Patrasu praktično nikoli ni bila pod vprašajem, saj so ljubljanski košarkarji v obračun s Promitheasom krenili odločno in si že v prvi četrtini priigrali visoko prednost. Po zadetem metu za tri točke Jacoba Pullena je semafor v tretji četrtini kazal že 24 točk naskoka za slovenske državne prvake, domačini pa so nato nekoliko znižali zaostanek. Kljub temu so Ljubljančani ohranili trezno glavo in obračun brez večjih pretresov pripeljali do konca.

V Grčiji so priložnost za igro dobili vsi Zmaji, najboljši strelec v ljubljanskem dresu pa je bil Jacob Pullen z 19 točkami in šestimi asistencami. Najboljšo predstavo v tej sezoni Evropskega pokala je prikazal Marko Radovanović, ki se je tokrat ustavil pri 15 točkah. 14 jih je dodal Yogi Ferrell, 13 pa Zach Auguste.

V četrtek se bo zeleno-oranžna zasedba vrnila v Ljubljano, v nedeljo ob 19.00 pa bodo Zmaji v Hali Tivoli gostili zagrebško Cibono. V ponedeljek ob 18.00 bo sledila domača preizkušnja v drugem delu državnega prvenstva z Nutrispoint Ilirijo, v sredo ob 18.30 pa bodo ljubljanski košarkarji gostovali pri novomeški Krki. Teden bodo Ljubljančani sklenili v Stožicah, kamor v soboto ob 17.00 prihaja Borac iz Čačka.

IZJAVI PO TEKMI:

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Čestitke igralcem za pomembno zmago. Težko se je bilo motivirati. Vemo, da ima Promitheas veliko težav s poškodbami, ampak pristop je bil od začetka takšen, kot mora biti. Na koncu smo ubranili prednost in spočili nekaj nosilcev igre. Zdaj gledamo proti naslednjim tekmam.”

Jacob Pullen, košarkar KK Cedevita Olimpija:
“Vseh 40 minut smo odigrali dobro. Z zmago smo si priigrali prednost domačega terena, kar je odlično. Upam, da bodo navijači napolnili Stožice, tako, kot na zadnjih tekmah. Mi moramo ostati osredotočeni in se pripraviti na nadaljevanje Evropskega pokala.”