Pred All Star premorom do zmag tudi Miami in Denver

Tako Miami kot Denver sta, ob izdatni pomoči Gorana Dragića in Vlatka Čančarja, na zadnji igralni dan pred All Star premormo v ligi NBA, prišla do novih zmag, oba na gostovanju.

Miami, ki je bil brez Bam Adebaye (težave s kolenom) je pod vodstvom Jimmyja Butlerja, dosegel je 29 točk in 9 asistenc, premagal New Orleans, ki je zaradi igral brez Zion Williamsona. Tekma se je odločila s serijo 10:2 za Miami 3 minute pred koncem tekme.

Goran Dragić je 9 od svojih 13 točk dosegel v drugem polčasu. Imel je tudi 3 asistence in 2 skoka, igral pa je 31 minut.

Za New Orleans je Brandon Ingram dosegel 17 točk. Poleg Ziona (poškodba prsta na nogi) je pri domačih zaradi težav s peto manjkal tudi JJ Redick.

Naslednjo tekmo čaka Miami 11. marca doma proti Orlandu.

Denver je proti Indiani dosegel četrto zaporedno zmago na gostovanjih, kar jim je nazadnje uspelo 10 let nazaj. Razigran je bil Kevin Porter Jr., ki je dosegel 24 točk in 11 skokov, Nikola Jokić je imel na koncu 20 točk, 12 skokov in 8 asistenc.

Vlatko Čančar še naprej izkorišča priložnost, ki mu jo daje trener Malone zaradi okrnjene ekipe Denverja zaradi poškodb (Paul Millsap in JaMychal Green) in covid protokolov (Facundo Campazzo, R.J. Hampton in Markus Howard) – v 15 minutah je dosegel 7 točk, 3 skoke in 1 asistenco.

Denever je tekmo odločil z delnim rezultatom 12:0 na sredini zadnje četrtine.

Dosežek večera je uspel Dame Lillardu, ki ob zmagi Protlanda proti Sacramentu dosegel 44 točk. Na drugi strani je De’Aaron Fox dosegel 32 točk, 8 skokov in 12 asistenc.