Prebujena Sonca ugnala tudi razigrane Kelte, prvaki poraženi v Utahu

Na uvodnih 28 tekmah so zabeležili le štiri zmage, zdaj pa so 4 zmage povezali kar v nizu. Moštvo Igorja Kokoškova iz Phoenixa se kot kaže vendarle prebuja, kar je dokazalo tudi z veliko zmago na gostovanju pri eni najbolj vročih ekip ta trenutek, moštvu Bostona. Prvaki še naprej ne prepričajo, nov rekord pa so s 26 trojkami postavile Rakete.

Košarkarji Bostona so dobili kar 8 od zadnjih 9 tekem, tokrat pa so morali priznati premoč Soncem iz Phoenixa. Četa Igorja Kokoškova so se po slabšem začetku, ko je v drugi četrtini že zaostajala za 12 točk, odlično odzvala in po preobratu prišla do zaslužene zmage.

Sunsi bodo niz zmag poizkušali nadaljevati pri zadnje čase neprepričljivem Washingtonu, ki je bil tokrat v Houstonu priča razigranim Raketam. Domači košarkarji so Čarovnikom nasuli kar 26 trojk, s čimer so porušili leto dni star rekord Cavaliersov. Znova je blestel James Harden, ki se je ustavil pri 35 točkah.

11. poraz v sezoni so zabeležili branilci naslova, ki so klonili v Utahu. Tamkajšnji ljubljenci občinstva so kot kaže vendarle ujeli prave občutke na domačem parketu, kjer so bili v preteklih letih vselej izjemno neugoden tekmec. V letošnji sezoni so v uvodnih 8 tekmah zabeležili le 2 zmagi, zdaj pa so s 4. zaporedno zmago na domačih tleh izkupiček v zmagah in porazih poravnali na 6:6.

20.12.
Charlotte Hornets – Cleveland Cavaliers 110:99 (16:25, 25:21, 41:29, 28:24)
(Walker 30, Williams (10 skokov) in Lamb (12 skokov) po 18; Clarkson 20)

Orlando Magic – San Antonio Spurs 90:129 (24:31, 20:35, 33:38, 13:25)
(Augustin 17; Aldridge 20, DeRozan in Forbes po 17)

Philedelphia 76ers – New York Knicks 131:109 (38:33, 31:28, 30:24, 32:24)
(Embiid 24 in 10 skokov, Butler 20; Hardaway 27, Knox 21)

Boston Celtics – Phoenix Suns 103:111 (37:26, 25:33, 18:27, 23:25)
(Irving 29 in 10 podaj, Tatum 18; Booker 25, Ayton 23 in 18 skokov)

Toronto Raptors – Indiana Pacers 99:96 (24:34, 26:24, 25:27, 24:11)
(Leonard 28 in 10 skokov, Siakam 17; Oladipo 20, Bogdanović 18)

Chicago Bulls – Brooklyn Nets 93:96 (27:22, 12:18, 32:31, 22:25)
(Dunn 24, Portis 16; Dinwiddie 27, Allen 16 in 12 skokov)

Houston Rockets – Washington Wizards 136:118 (34:28, 36:30, 31:32, 35:28)
(Harden 35, Paul 21; Beal 28, Wall 18 in 12 podaj)

Milwaukee Bucks – New Orleans Pelicans 123:115 (33:31, 29:35, 28:24, 33:25)
(Antetokounmpo 25, Brogdon 16; Davis 27 in 11 skokov, Holiday 25 in 12 podaj)

Minnesota Timberwolves – Detroit Pistons 123:129* (26:27, 36:26, 30:25, 26:40) (5:11)
(Rose 33, Covington 22; Griffin 34, Bullock 33)

Utah Jazz – Golden State Warriors 108:103 (24:21, 32:34, 28:25, 24:23)
(Ingles 20, Crowder 18 in 11 skokov; Curry 32, Durant 30)

Portland Trail Blazers – Memphis Grizzlies 99:92 (17:18, 30:34, 27:19, 25:21)