Poškodovani Dončić s trojnim dvojčkom, Clippersi povedli

Košarkarji Dallasa so še drugo tekmo od dveh Proti moštvu LA Clippers v prvem krogu končnice končali brez enega izmed dveh glavnih zvezdnikov – po izključitvi Porzingisa na prvi tekmi je ponoči ob koncu manjkal Luka Dončić, ki si je v tretji četrtini zvil gleženj. Obe omenjeni tekmi so dobili igralci Los Angelesa, ki tako v seriji na štiri zmage vodijo 2:1.

Tekma se je začela izredno živčno, moštvo iz Los Angelesa je imelo jasen načrt – s čvrsto obrambo na meji provokacije Dončića omejiti igro Dončića. Rezultat tovrstne igre je bila dokaj hitra tehnična napaka Dončića po sporu s Harrellom, ki je tudi dobil tehnično napako. Sledila je nervozna igra Dallasa, ki je vseskozi lovil nasprotno ekipo, Dončić pa ni mogel razviti svoje igre.

Drugi polčas je bolje začel Dallas, razliko ponovno znižal pod deset točk, potem pa so Clippersi na čelu z Leonardom odgovorili in prednost se je do konca tekme vrtele okrog 15 točk. Odločilni trenutek se je verjetno zgodil ob poškodbi Dončića pred koncem tretje četrtine, ko je z igrišča odskakal v garderobo po eni nogi. Pred začetkom zadnje četrtine ga je Carlisle vrnil na igrišče, vendar se je kmalu videlo, da je njegovo gibanje omejeno, zato ni dokončal tekme. Vseeno je dosegel trojnega dvojčka – 13 točk ter po 10 skokov in podaj, s čimer je postal tretji najmlajši igralec v zgodovini, ki mu je to uspelo v končnici – pred njim je to prej uspelo le Magic Johnsonu in LeBron Jamesu.

Za kako hudo poškodbo gre, še ni znano. Luka je po tekmi dejal, da bolečine niso tako hude kot so bile ob prejšnji poškodbi, Carlisle pa je dodal, da gre na srečo za poškodbo ‘dobrega’ gležnja. Več bo znano po današnjem slikanju.

Pri Dallasu je bil na koncu najboljši Porzingis, dosegel je 34 točk, pri Clippersih pa je vrhunsko košarko prikazal Kawhi Leonard, ki je klinično izbiral položaje za svoje mete, ob tem pa skrbel še za razigravanje soigralcev in odlično obrambo. Skupaj je dosegel 36 točk, 9 skokov in 8 asistenc.

Na preostalih tekmah sta si dve ekipi že priigrali zaključni žogi za uvrstitev v polfinale na vzhodni konferenci – s 3:0 sta povedli tako ekipi Bostona kot Toronta. Utah je proti Denverju povedla z 2:1.

Boston je še enkrat več nadigral Philadelphijo. Predvsem po zaslugi odlične končnice, saj je bil dve minuti do konca tekme rezultat še izenačen, potem pa je igralcem Bostona uspel delni rezultat 10:0. Najboljši pri zelenih je bil Kemba Walker, dosegel je 24 točk, na drugi strani Joel Embiid 30 točk.

Toronto upravičuje vlogo velikega favorita v seriji z Brooklynom in tudi tokrat ni pustil, da pride do presenečenja. Še več, tekma je bila odločena že veliko pred zaključkom, ki so ga končali rezervisti na obeh straneh. Najvišja razlika je znašala že 31 točk. Pascal Siakam je dosegel 26 točk za branilce naslova.

Visok poraz so nekoliko presenetljivo doživeli tudi igralci Denverja, ki jih je v tretji tekmi ob vrnitvi prvega organizatorja igra Mika Conleya (na prvih dveh tekmah je manjkal ker je zapustil mehurček v Orlandu zaradi rojstva otroka), ki je dosegel 7 trojk, skupaj pa 27 točk, prepričljivo premagala in povedla v seriji z 2:1.