Srbi nadigrali še Italijo, konec sanj za Kitajsko

s kategorijo
Novice
.

Peti tekmovalni dan na Kitajskem je prinesel 3. zmago Poljske, Argentine, Španije in Srbije. Zadnja je z izjemnim Bogdanom Bogdanovićem (31 točk) v derbiju skupine D z 92:77 odpravila Italijo. Brez napredovanja je po porazu proti Venezueli ostala Kitajska.

Tunizijci, za katere od leta 2015 naprej nastopa tudi član AX Armani Exchange Olimpie Milana Michael Roll, so proti Portoričanom še dve minuti pred koncem vodili s 5 točkami prednosti (59:64) in imeli na voljo celo dva napada, da prednost še povišajo. Roke so se jim zatresle, to pa sta na drugi strani znala kaznovati David Huertas in Gary Browne, ki sta poskrbela za popoln preobrat.

Angolci in Nigerijci so zabeležili pirovo zmago, že s 3. zmago pa so le še potrdili primat v skupini A Poljaki.

SP v košarki, Kitajska, 4.9.2019
Angola – Filipini 84:81 (21:20, 17:14, 18:12, 17:27) (11:8)
(Joaquim 20 in 7 skokov, Moreira (15 skokov) in Moore po 12; Blatche 23 in 12 skokov, Perez 17 in 7 skokov)

Slonokoščena obala – Poljska 63:80 (24:20, 8:16, 17:19, 14:25)
(Abouo 23 in 6 skokov, Thompson 18 in 6 skokov; Waczynski 16, Kulig 14 in 7 skokov)

Portoriko – Tunizija 67:64 (19:18, 19:14, 14:23, 15:9)
(Balkman 14 in 9 skokov, Huertas 10; Abada (5 skokov) in Mejri (9 skokov) po 14)

Južna Koreja – Nigerija (15:17, 16:32, 19:30, 16:29)
(Ra 18 in 11 skokov, Lee S. 12 in 6 skokov; Eric 17 in 9 skokov, Diogu 16 in 6 skokov)

Italija – Srbija 77:92 (23:28, 19:22, 15:20, 20:22)
(Gallinari 26 in 8 skokov, Belinelli 15; Bogdanović 31 in 5 podaj, Jokić 15 in 6 skokov)

Venezuela – Kitajska 72:59 (18:10, 15:13, 18:18, 21:18)
(Guillent 15, Lewis 13; Fang 13, Zhao J. 12)

Rusija – Argentina 61:69 (17:12, 16:27, 7:14, 21:16)
(Zubkov 18 in 7 skokov, Kurbanov 13; Campazzo 21, 6 skokov in 7 podaj, Delia in Scola (8 skokov) po 13)

Španija – Iran 73:65 (18:21, 15:10, 19:22, 21:12)
(Gasol 16 in 6 skokov, Claver in Hernangomez (10 skokov) po 11; Jamshidijafarabadi 15, Rostampour 13)


* – že v osmini finala

Skupina A

Mesto Reprezentanca Tekme Št. zmag Št. porazov Št. točk
1.  Poljska* 3  3 0  6
2. Venezuela* 3  2 1  5
3. Kitajska 3  1 2  4
4. Slonokoščena obala 3  0 3  3

Skupina B

Mesto Reprezentanca Tekme Št. zmag Št. porazov Št. točk
1. Argentina* 3  3 0  6
2. Rusija* 3  2 1  5
3. Nigerija 3  1 2  4
4. Južna Koreja 3  0 3  3

Skupina C

Mesto Reprezentanca Tekme Št. zmag Št. porazov Št. točk
1. Španija* 3  3 0  6
2. Portoriko* 3  2 1  5
3. Tunizija 3  1 2  4
4. Iran 3  0 3  3

Skupina D

Mesto Reprezentanca Tekme Št. zmag Št. porazov Št. točk
1. Srbija* 3  3 0  6
2. Italija* 3  2 1  5
3. Angola 3  1 2  4
4. Filipini 3  0 3  3

Skupina E

Mesto Reprezentanca Tekme Št. zmag Št. porazov Št. točk
1.  ZDA* 2  2 0  2
2. Turčija 2  1 1  3
3. Češka 2  1 1  3
4. Japonska 2  0 2  2

Skupina F

Mesto Reprezentanca Tekme Št. zmag Št. porazov Št. točk
1. Brazilija* 2  2 0  4
2. Grčija 2  1 1  3
3. Nova Zelandija 2  1 1  3
4. Črna Gora 2  0 2  2

Skupina G

Mesto Reprezentanca Tekme Št. zmag Št. porazov Št. točk
1. Francija* 2  2 0  4
2. Dominikanska r.* 2  2 0  4
3. Jordanija 2  0 2  2
4. Nemčija 2  0 2  2

Skupina H

Mesto Reprezentanca Tekme Št. zmag Št. porazov Št. točk
1. Avstralija* 2  2 0  4
2. Litva* 2  2 0  4
3. Kanada 2  0 2  2
4. Senegal 2  0 2  2