Portland z zmago nad Memphisom do dvoboja z LA Lakers

Portland je v dodatnih kvalifikacijah za uvrstitev v NBA končnico, ki so se igrale prvič sploh, že na prvi tekmi premagal Memphis in tako postal zadnji udeleženec končnice.

Pred tekmo je Jusuf Nurkić javil, da mu je v domovini umrla babica za posledicami novega koronavirusa. Nurkić je tako tekmo odigral še posebno motiviran, že do polčasa je zbral 15 točk in kar 17 skokov, kar je njegov rekord kariere, do konca tekme je dosegel 22 točk, 21 skokov in 6 asistenc.

Predvsem v drugi četrtini mu je ogromno težav povzročal litovski center Jonas Valančiunas, ki je poskrbel za preobrat in vodstvo Memphisa po zaostanku 16-ih točk v prvi četrtini.

Po tem obdobju si nobena ekipa ni priigrala več kot 10 točk prednosti – Memphis je odlično igral v drugem polčasu in vodil vse do druge polovice zadnje četrtine, predvsem po zaslugi odličnega Ja Moranta, ki je dosegel rekord kariere, 35 točk, odlično je bil izza črte razpoložen tudi Brooks, ki je metal trojke 4-5.

Toda v končnici tekme so vseeno do izraza prišle izkušnje in širši nabor igralcev Portlanda. Skozi celotno tekmo je bil ponovno razpoložen Dame Lillard, ki je skupaj dosegel 31 točk, v končnici pa je breme nase prevzel C.J. McCollum, ki je dosegel največ točk v mehurčku v Orlandu, 29, odlično je prazen prostor zaradi zgoščene obrambe okrog Lillarda izkoristil tudi Anthony, ki je na koncu dosegel 21 točk, vključno s pomembno trojko in zadetima prostima metoma tik ob zaključku tekme.

Portland se je kot osmo-uvrščena ekipa rednega dela že po eni zmagi uvrstil v končnico, Memphis bi za to potreboval dve zmagi brez poraza, morebitna druga tekma pa bi bila že danes.

V torek tako Portland že čaka dvoboj s prvimi nosilci na zahodu, LA Lakersi.