Poraz Miamija proti bivšim prvakom in Denverja v glavnem mestu

Miami ni izkoristil odsotnosti Draymonda Greena in slabega strelskega začetka Stepha Curryja in vodstva za 15 točk v zadnji četrtini – Golden State je na domačem parketu najprej izsilil podaljšek po delnem rezultatu 11:0 ob koncu zadnje četrtine, kjer je prav Steph Curry poskrbel za zmago bivših prvakov.

Kent Bazemore je bil najboljši strelec pri domačih, dosegel je 26 točk, Curry točko manj. Curry je vrgel kar 20 trojk, zadel jih je 5, vključno z odločilnimi ob koncu rednega dela in v podaljšku. Za Miami je Bam Adebayo dosegel 24 točk, toda celotno končnico tekme odigral s petimi osebnimi napakami, kar so domačini izkoristili za številne druge priložnosti s skoki v napadu. Jimmy Butler je še na drugi zaporedni tekmi dosegel trojnega dvojčka – 13 točk, 12 skokov in 11 asistenc.

Miami, ki še vedno igra brez poškodovanega Gorana Dragića, na naslednji tekmi čaka ponovitev lanskega finala lige NBA – v soboto bodo gostovali v Los Angelesu.

Drugi zaporedni poraz je doživel Denver, tokrat na gostovanju v ameriškem glavnem mestu. V končnici tekme je Murray s trojko najprej izenačil, za zmago domačina pa s prostima metoma ob izteku časa poskrbel Bradley Beal. Jamal Murray je dosegel 35 točk, Nikola Jokić 33, 9 asistenc in 9 skokov. Vlatko Čančar ni igral.

Za Washington je Davis Bertans dal 35 točk, največ v zgodovini franšize za igralca, ki je v igro vstopil s klopi. Beal je dodal 25 točk.

Izenačitev rekorda kariere Ziona Williamsona (36 točk) in 17 skokov Willyja Hernangomeza ni bilo dovolj za Portland oziroma Dame Lillarda, ki je dosegel 43 točk, tmeu pa dodal še 16 asistenc.

Še deveto zaporedno zmago je dosegla vodilna ekipa lige – proti oslabljenim Los Angeles Clippersom (še vedno brez Leonarda in Georgea) je bil na gostovanju za ekipo Utah dovolj en dober polčas za nadaljevanje zmagovitega niza in utrditev na prvem mestu zahodne konference. Rudy Gobert je dosegel 23 točk in 20 skokov.

Odličen večer ima za sabo tudi Domantas Sabonis – ob zmagi po podaljšku proti Minnesoti je dosegel 36 točk, 17 skokov in 10 asistenc. Towns je na drugi strani dosegel 30 točk in imel 10 skokov.