Poraz Dallasa v Houstnu, nadaljevanje niza Denverja

Houston je proti Dallasu končal dva niza – niz lastnih petih zaporednih porazov ter niz Dallasovih petih zaporednih zmag. Ob vrnitvi po poškodbi je bil odličen John Wall, ki je za Houstan prispeval 31 točk in 7 asistenc, Christian Wood je dodal 22 točk in 10 skokov.

Pri Dallasu nje bil najuspešnejši Kristaps Porzingis, ki se je tudi vrnil po tekmi počitka zaradi poškodbe gležnja, dosegel je 23 točk in 12 skokov. Prav toliko točk je dosegel tudi Luka Dončić, ki pa je zadel le eno trojko iz 9 poskusov, skupaj pa je iz igre metal zanj skromnih 9:26.

Takma je bila sicer izenačena vse do dobrih dveh minut do konca, ko je Hoouston dosegel 7 zaporednih točk, česar dallasu ni uspelo več nadoknaditi. Pri zmagovalcih se je izkazal tudi Kelly Olynyk, ki je v menjavi za Oladipa prišel iz Miamija – dosegel je 10 točk, imel pa kar 18 skokov, njegov rekord kariere.

Dallas že ponoči čaka naslednja tekma – doma bodo gostili Milwaukee.

Sedmo zaporedno zmago so dosegli košarkarji Denverja. Proti San Antoniu je Nikola Jokić dosegel 28 točk, 9 skokov in 10 asistenc. Vlatko Čančar je igral slabe štiri minute ter v tem času zabeležil en zgrešen met in eno izgubljeno žogo.

Sedmo zaporedno zmago so po podaljšku v derbiju večera dosegli tudi košarkarji Phopenixa proti vodilni ekipi lige Utah. Ob zaključku rednega dela je najprej Donovan Mitchell (skupaj 41 točk) s trojko poskrbel za podaljšek, nato pa sta Chris Paul in Devin Booker v podaljšku skupaj dosegla 12 od 15 točk za zmago Phoenixa. Skupaj je omenjeni dvojec dosegel 64 točk (Booker 35, Paul 29).

Na parket se je v dresu Brooklyna vrnil Kevin Durant – ob gladki domači zamgi proti New Orleansu je igral 19 minut, v tem času ni zgrešil meta, skpaj dosegel 17 točk, 7 skokov in 5 asistenc.