Popoln mrk Krke v 2. polčasu

Košarkarji Krke so v 21., predzadnjem krogu ABA lige, v gosteh izgubili s Cibono z 71:99. Krkaši so v pomembni tekmi po prvem polčasu imeli sedem točk prednosti, v drugem pa so prejeli kar 62 točk in na koncu visoko izgubili. V dresu Krke je Dominik Mavra prispeval 14 točk, pri domačih Marin Rozić 16.

Krkaši zadnjo tekmo ABA lige igrajo v nedeljo, 17. 3., ko bodo ob 21.00 gostili Olimpijo. Z zmago bi se najverjetneje rešili zadnjega mesta, od izida preostalih jutrišnjih tekem in tekem v prihodnjem vikendu, pa bo odvisno, na katerem mestu bodo končali.

Liga ABA, 21. krog, 9.3.
CIBONA – Krka 99:71 (18:22, 19:22, 36:13, 26:14)
Krka: Marinelli 5, Škedelj 3, Bratož 2, Cinac 5 (4 skoki), Đapa 11, Fifolt 9 (6 skokov), Jošilo 10 (4 skoki), Lalić 6. Lapornik 6, Mavra 14 (6 podaj).

Krkaši so začeli v petorki Domen Bratož, Paolo Marinelli, Marko Jošilo, Jure Balažić in Jure Lalić in v petih minutah dosegli le koš, tako da so po polovici prve četrtine domači vodili z 8:2. Krkaši so se po nekaj menjavah le prebudili in po polaganju Jošila v 8. minuti prvič povedli (13:12), po 10 minutah pa so vodili z 22:18. Krkaši so dosegli tudi prvih šest točk v drug četrtini in po 13. minutah imeli dvomestno prednost (28:18). Dvakrat so imeli tudi 12 točk prednosti (34:22 v 15. in 41:29 v 17. minuti), s serijo 7:0 pa so se domači približali le na pet točk zaostanka (41:36). Krkaši so polčas dobili s 44:37.

Drugi polčas so domači začeli z delnim izidom 10:3 v dobrih dveh minutah. Simon Petrov je vzel minuto odmora, ki pa ni pomagala. Domači so nadaljevali z borbeno igro v obrambi in sproščenim napadom in po delnem izidu 15:2 so imeli v 27. minuti že 13 točk prednosti. V tretji četrtini so dosegli kar 36 točk in po njej vodili že za 16 točk. S podobno igro so nadaljevali tudi v zadnji četrtini, ko so dosegli 26 točk in na koncu zasluženo visoko zmagali.