Podčetrtku pripadel sosedski derbi, junaka Atanacković in Tadić

Na drugi tekmi 8. kola Lige Nova KBM sta se pomerili ekipi Terme Olimia Podčetrtka in Rogaške, zmaga je ostala v domačih rokah. Domačini so dvoboj dobili z rezultatom 86:83, čeprav so ob polčasu vodili že s 56:22. V drugem delu sosedskega derbija je košarkarjem iz Rogaške Slatine za epski preobrat zmanjkalo igralnega časa, Jure Špan pa je bil najboljši strelec srečanja, dosegel je 27 točk in prispeval pet podaj. V napadu Podčetrtka je bil s 24 točkami najučinkovitejši Simo Atanacković (7 skokov), Nikola Tadić je dodal 17 točk.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA

8. kolo
Sobota, 26. november

TERME OLIMIA PODČETRTEK : ROGAŠKA 86:83 (23:12, 33:10, 15:27, 15:34)
Terme Olimia Podčetrtek: Muratović 13, Kosič 10 (4:6), Strnad 8, Škorjanc 5 (1:1), Švigelj 9 (3:4), Atanacković 24 (7:11), Tadić 17 (4:5).
Rogaška: Jean-Baptiste 6, Durnik 20 (2:2), Močnik 5, Špan 27 (2:3), Sivka 9 (1:1), Kavkler 2 (2:2), Kraljević 2 (2:2), Miličević 12 (5:5).

Košarkarji Rogaške so bili na pragu epskega preobrata, saj so skoraj nadoknadili 35 točk zaostanka, na koncu pa so se morali sprijazniti s porazom v lokalnem derbiju s Termami Olimia. Slednje so tako vpisale tretjo zmago v Ligi Nova KBM, prvo po več kot enem mesecu, Slatinčani pa so doživeli tretji zaporedni poraz, skupno petega v državnem prvenstvu.

Podčetrtani, ki so nastopili brez Lamonteja Turnerja, ki je zapustil klub in poškodovanega Sandija Čebularja, so v prvem delu trojke metali 8:13, tekmecu pa so prepustili zgolj sedem košev iz igre. Na začetku drugega polčasa so tako povedli z 59:24.

A tu so hkrati povsem popustili, tako da je Rogaška začela nižati zaostanek. Tri minute pred koncem se je približala na 76:70, minuto in pol pred zaključkom pri 80:75 je imela napad za dodatno znižanje, končni izid tekme pa je s trojko iz desetih metrov v zadnji sekundi postavil Jure Špan, ki je bil s 27 točkami prvi strelec tekme (8 skokov in 5 podaj).

Poleg organizatorja igre je za Rogaško 20 točk dosegel Urban Durnik (10 skokov), pri domačih pa je Simo Atanacković zbral 24 točk, 17 jih je dodal Nikola Tadić, 13 pa Nedžad Muratović (11 skokov).

Terme Olimia bodo 3. decembra gostovale pri Iliriji, Rogaška pa bo dan prej gostila LTH Castings.

Davor Brečko, trener Term Olimia Podčetrtka“Fenomenalen prvi polčas, držali smo se načrta. Kondicijsko smo dobro oddelali, žoga je krožila in zadevali smo prve mete. V drugem polčasu smo v igri padli, žoga ni več toliko krožila in tukaj je bil rezultat. Seveda se še kar pozna odsotnost Sandija Čebularja, ampak za nas pomembna zmaga, po težkem štartu.”

Peter Markovinovič, trener Rogaške:: “V prvem polčasu smo izgubili zadnji dve tekmi. Premalo smo agresivni in hitro se znajdemo v velikem zaostanku. Pohvalno je vsaj to, da se vrnemo v tekmo, danes smo skoraj nadoknadili 35 točk zaostanka. Bili smo blizu, tekma bi se lahko odvila tudi drugače.”