Podčetrtek deklasiral Helios, vesel tudi župan Misja

Igralci Term Olimia Podčetrtka in Helios Suns so danes odigrali drugo tekmo polfinala Lige Nova KBM. Srečanje so z visoko razliko dobili Termalci, ki se tako v petek, 20. maja vračajo v Domžale na odločilno, tretjo tekmo, ki bo odločala o finalistu Lige Nova KBM.

LIGA NOVA KBM, POLFINALE, 2. tekma, 17.5.
TERME OLIMIA PODČETRTEK (5) : HELIOS SUNS (1) 85:65 (25:25, 25:19, 17:13, 18:18)  *1:1Terme Olimia Podčetrtek: Muratović 20, Strnad 15 (2:5), Williams 25 (1:3), Čebular 17, Atanacković 8.
Helios Suns: Ferme 15 (2:2), Mirtič 4, Ervin 15 (0:2), Oman 4 (1:2), Prepelič 10 (1:2), Bratec 10, Pašaljić 2, Šantelj 5.
Z zmago v svoji dvorani so varovanci Davorja Brečka izsilili odločilno tretjo tekmo polfinala Lige Nova KBM, ki bo na sporedu v petek ob 18. uri v Domžalah.

Domači košarkarji so po zaslugi zelo razpoložene prve peterke – tudi tokrat rezervisti celo tekmo niso dosegli niti točke – že v prvem polčasu storili velik korak z zmagi. Polčas so dobili s 16 točkami, čeprav sprva ni kazalo na prevlado Podčetrtanov.

Helios Sunsi so namreč po prvih sedmih minutah še vodili s 15:14, nato pa je sledil delni izid 11:0 za konec prve četrtine. Tudi v drugi so se varovanci Dejana Jakare še dobre tri minute pred polčasom približali na vsega šest točk, nato pa so domači košarkarji prednost občutno povišali še z nizom 16:6.

Po odmoru domači niso popuščali, največ pa so vodili za 23 točk po trojki Nedžada Muratovića ob koncu tretje četrtine (65:42). Gosti so se v vsega treh minutah zadnje četrtine sicer približali na 10 točk, s trojko za 77:62 pa je zadnji poskus vrnitve Domžalčanov ustavil Nejc Strnad.

Pri Termah Olimia so izstopali Oshowen Williams s 25, Muratović z 20, Sandi Čebular s 17 in Strnad s 15 točkami. Pri gostih sta bila s 15 točkami najbolj učinkovita Tadej Ferme in Carlbe Ervin.

Domači so iz igre metali 56-, za dve točki pa kar 71-odstotno. Po hitrih protinapadih so dosegli kar 18 točk več od gostov. Tudi v raketi so Podčetrtani v doseženih točkah povsem nadigrali Domžalčane s kar 58:22.