Po Olimpiji izpad grozi še Zadru!

Nocoj je bila na sporedu prva tekma dodatnih kvalifikacij za obstanek v Ligi ABA. Makedonski MZT, finalist Lige ABA2, je v Zadru z 89:83 ugnal domači klub, 11. ekipo rednega dela Lige ABA. Ekipi igrata na dve zmagi, 2. tekma sledi 23.4., morebitna tretja pa 30.4.

Liga ABA, dodatne kvalifikacije za obstanek, 1. tekma, 17.4.
Zadar – MZT SKOPJE AERODROM 83:89 (18:30, 18:27, 25:22, 22:10)
(Božić 19, Little 18; Bojić 24, Woodard 22, Ivanov 19)

MZT je vse opravil že v prvem polčasu (v 5. minuti je povedel 17:5, potem 47:26!), ki ga je dobil s kar 50:36! Blestel je srbski krilni center Andrija Bojić, ki je 24 točkam dodal devet skokov. Prvo ime tekme je bil Američan James Woodard (22 točk, 7 skokov, 3 podaje, 3 ukr. žoge), vse skupaj pa je bilo dovolj za 35 indeksnih točk v 39 minutah igre.

Vzrok za tako razliko gre iskati tudi v številu izgubljenih žog: MZT jih je zbral sedem, gostitelj kar 14!

Petrol Olimpija je izpadla iz Lige ABA, ker je zasedla 12. mesto.

MZT je izgubil finale Lige ABA2 (Sixt Primorska je pometla z njimi!), a dobil novo priložnost v dodatnih kvalifikacijah, ki se igrajo sploh prvič v zgodovini.