Po novi zmagi košarkarji že v četrtfinalu, v nedeljo za polfinale z Litvo

Rubrika: Košarka na vozičkih

Naša reprezentanca v košarki na vozičkih je na 3. tekmi predtekmovanja na evropskem prvenstvu prišla do 2. zmage. Reprezentanca selektorja Žige Kobaševiča je s 54:43 premagala Irsko in se uvrstila v četrtfinale. V nedeljo, 19.6., se bo Slovenija za mesto v polfinalu pomerila z Litvo.

EP v košarki na vozičkih, 3. kolo, 16.6.
Irska – SLOVENIJA 43:54 (14:14, 11:10, 12:18, 6:12)
Slovenija: Koduzović 8 (10 sk, 7 as), Slapničar 20 (14 sk, 7 as), Musić 6 (2 sk, 3 as), Gračnar, Kamenik 8 (7 sk), Gračner 2 (3 sk, 3 as), Lokar 2 (3 sk), Radić, Povše, Bojanec (2 sk) , Škorjanc 8 (8 sk).

Prvi polčas je pripadel Ircem, ki so odšli na glavni odmor s točko prednosti (25:24). Slovenija je spet navdušila v nadaljevanju – tokrat je zadostovala serija 0:10, ki je naši ekipi uspela v 2. delu 3. četrtine. Po zaostanku 31:30 je štiri minute kasneje na semaforju pisalo 31:40. V nadaljevanju se razmerje moči ni spremenilo, Slovenija je prepričljivo zmagala.

„Prvi cilj je dosežen, uvrstili smo se v četrtfinale, kjer nas v nedeljo čaka Litva. Lahko smo zadovoljni z dvema zmagama, morda je malo grenkega priokusa, ker po odlični tekmi nismo premagali favorizirane Latvije, ampak šteje uvrstitev v četrtfinale. Verjamemo, da lahko proti Litvi pokažemo svoj pravi obraz in jih poskušamo presenetiti,“ je po koncu rednega dela povedal selektor Žiga Kobaševič.