Po domačem šoku Olimpija boljša od Žakljevih študentov

Košarkarji Cedevite Olimpije so na obračunu 11. kola AdmiralBet Lige ABA v Podgorici z rezultatom 104:71 premagali SC Derby in zabeležili peto zaporedno zmago v regionalni ligi.

Ljubljanska zasedba nadaljuje z zmagovitim nizom v AdmiralBet Ligi ABA. Košarkarji Cedevite Olimpije so namreč v soboto na dvoboju 11. kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA v podgoriškem Športnem centru Morača z rezultatom 104:71 premagali SC Derby. Za izbrance glavnega trenerja Jurice Golemca je to peta zaporedna zmaga v tekmovanju, hkrati pa osma v novi tekmovalni sezoni.

Cedevita Olimpija se v Podgorici predstavila v okrnjeni rotaciji, saj je tekmo zaradi bolečin v komolcu izpustil slovenski reprezentant Zoran Dragić. K sreči njegova odsotnost tokrat ni prišla do izraza, saj so Zmaji vodili od začetka do konca obračuna s podgoriškim kolektivom. Dvomestno prednost so si Ljubljančani priigrali po dobrih treh minutah igre (11:1), na 20 točk naskoka je s prostim metom malo manj kot tri minute pred koncem druge četrtine povišal Matic Rebec, semafor je takrat kazal 43:23 v korist Cedevite Olimpije. Vodstvo Zmajev je v nadaljevanju srečanja nekajkrat poskočilo na več kot 20 točk, po prostem metu Marka Jeremića pa je bilo že 71:41 za zeleno-oranžni kolektiv, ki je tekmo nato le še mirno pripeljal do konca.

Strelsko bero so si Ljubljančani tokrat enakomerno razporedili, vsi igralci, ki so stopili na parket, pa so se tudi vpisali med strelce. Največ točk, 16, je dosegel Yogi Ferrell, ki je obenem soigralcem podelil sedem asistenc. Amar Alibegović se je ustavil pri 15 točkah, Edo Murić pri 12, in Josh Adams pri 11 točkah.

V sredo ob 19.30 je pred ljubljanskimi košarkarji novo gostovanje. Ljubljanska zasedba se namreč odpravlja v francosko mesto Bourg, kjer se bo Cedevita Olimpija v devetem kolu rednega dela 7DAYS EuroCupa udarila z JL Bourgom, vodilno ekipo skupine A v Evropskem pokalu, in skušala zabeležiti drugo zmago v sezoni. Pred zaključkom koledarskega leta bodo Zmaji v AdmiralBet Ligi ABA na parket stopili še v torek, 27. decembra, ko bodo v Hali Tivoli ob 19.00 gostili Mornar-Barsko zlato.

IZJAVI PO TEKMI:

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Čestitke fantom za zasluženo zmago. Od začetka je bila vidna dobra energija, garali smo v obrambi in dobro zapirali prostor pod obročema. Po skokih v obrambi smo lahko tekli, dosegli smo nekaj lahkih košev in tako pridobili samozavest tudi pri metih.”

Yogi Ferrell, igralec KK Cedevita Olimpija:
“V tekmo smo vstopili agresivno, naše tekmece smo želeli napasti takoj, ko so stopili na parket. Jezni smo zaradi zadnjega poraza v 7DAYS EuroCupu, zato smo bili v Podgorici motivirani in smo igrali na vso moč. Na koncu smo z ekipno igro prišli do nove zmage.”