Pirova zmaga Crvene zvezde, Partizan nemočen v Berlinu

Rubrika: Eurocup

Košarkarji Crvene zvezde so na tekmi zadnjega kola drugega dela EuroCupa na domačem terenu brez večjih težav ugnali Unicajo, a žal je njihovo usodo zapečatil že poraz v Limogesu. Aleksej Nikolić je bil eden boljših pri Partizanu ob visokem porazu v Berlinu, danes pa bosta aktivna še Edo Murić s Cedevito in Sašo Filipovski z AS Monacom.

Crveno zvezdo bi vsekakor lahko razglasili za osmoljenko drugega dela EuroCupa. Ob dveh prepričljivih zmagah so zabeležili štiri poraze, od tega dva z eno samo točko, enega pa z dvema točkama razlike. Beograjčane je napredovanja stal poraz v Limogesu, kjer so imeli še pred zadnjo četrtino vse v svojih rokah, nato pa klonili za točko.

Dobro tekmo je v dresu Partizana odigral Aleksej Nikolić, ki je v Berlinu zbral 10 točk in 3 skoke, kljub temu pa so bili Beograjčani na tekmi, ki zanje ni imela pravega pomena, povsem nemočni.

Filipovski pred tekmo sezone

Sreda prinaša boj za zadnje prosto mesto v četrtfinalu, za katerega se bosta v Litvi pomerila Rytas in ALBA. Litovci so bili dvakrat izjemno blizu tega, da premagajo ALBO, trenutno pa so upoštevajoč tudi državno prvenstvo v nizu treh zaporednih zmag. Ko sta se moštvi v letošnji sezoni pomerili v Monaku, so se po preobratu zmage s 75:70 veselili varovanci Saše Filipovskega. Slednji bo za napredovanje moral Litovce premagati tudi v Litvi in napredovanje bo njegovo.

Danes bo aktiven tudi Edo Murić, ki bo s Cedevito gostil Zenit.

EuroCup, drugi del, 6. (zadnje) kolo, 5.2.
Crvena zvezda mts – Unicaja 105:89 (26:27, 31:14, 24:24, 24:24)
(Ragland 17 in 7 podaj, Davidovac 16; Wiltjer 18, Fernandez 14)

ratiopharm Ulm – LDLC ASVEL 86:68 (19:24, 27:14, 16:19, 24:11)
(Green in Akpinar (7 podaj in 5 skokov) po 7; Kalnietis 16 in 7 podaj, Jean-Charles in Ajinca po 10)

ALBA – Partizan NIS 97:74 (18:23, 29:11, 19:19, 31:21)
(Giedraitis 19, Giffey 17; Marinković 18, Landale 11 in 6 skokov)

6.2.
UNICS – MoraBanc Andorra (17.00)
Lokomotiv Kuban – Fraport Skyliners (18.00)
Rytas – AS Monaco (18.00)
Cedevita – Zenit (19.00)
Valencia – CSP Limoges (20.45)

Slovenci v EuroCupu
Aleksej Nikolić (Partizan NIS) – 24 minut, 10 točk (1/1 za dve, 2/4 za tri, 2/2 prosti meti), 3 skoki (1 v napadu), 5 izgubljenih žog, 3 osebne napake, 6 izsiljenih osebnih napak; indeks 9.