Pipan: Štirje poškodovani, štirje so se smilili samemu sebi

Rubrika: Eurocup

Union Olimpija je na zadnji letošnji tekmi EuroCupa v Stožicah morala priznati premoč francoskemu Dijonu 76:73. Ljubljančani so slabo začeli tekmo in gostje so se že ob polčasu oddaljili na višjo razliko 40:28. V drugem polčasu smo videli drugačen obraz Zmajev in veliko boljšo predstavo. Igralci Uniona Olimpije so strnili svoje vrste in trideset sekund do konca tekme prišli do izenačenja. V zadnjem napadu je igralec Dijona Erving Walker zadel za tri točke preko postavljene obrambe in odločil tekmo v korist gostov.

“Videli smo lahko dva različna polčasa. V prvem delu tekme igralci niso našli samega sebe, v drugem pa smo le prikazali več energije in želje po zmagi. Igralci od začetka tekme niso verjeli, da lahko s sedmimi igralci tudi premagaš nasprotnika. Ker so štirje poškodovani, so se potem še štirje smilili samemu sebi. Na tak način se košarka ne more igrati. V drugem polčasu smo videli povsem drugačno sliko. Odigrali smo veliko bolj borbeno, z voljo in več želje po zmagi. Odigrali smo boljše v obrambi in bolj pametno v napadu, pa čeprav smo delali še vedno preveč napak. Začetniške napake so nas stale zmage. Imamo mlado ekipo, ki mora igrati in fantje delajo napake. Upam, da si nabirajo izkušnje, da bodo nekoč lahko odigrali bolj zrelo in pametno,” je po tekmi dejal domači trener Aleš Pipan.