Pipan: Če je kdo mislil, da bomo nadaljevali v ritmu z začetka, se je zmotil

Union Olimpija je v 7. kolu ABA lige na gostovanju v Zadru s 67:60 zabeležila še četrto zmago. Padec v igri po izjemnem začetku, ko so Ljubljančani prvo četrtino dobili s kar 29:9, je bil povsem razumljiv, meni trener Aleš Pipan.

“Izjemno težka tekma za nas, saj smo se morali dvigniti po zadnjem porazu v Ligi ABA. Srečanje smo dobro začeli v obrambi in potem smo tudi odigrali zanesljivo v napadu. Povsem normalno je, da se zgodi padec v igri, saj je v Zadru zelo težko igrati. Vodili smo že z dvajsetimi točkami prednosti in, če je kdo mislil, da bomo nadaljevali v tem ritmu, se je zmotil. Padec v igri je predvsem posledica rotacij in neizkušenosti. Zadar je v zadnji četrtini odigral bolj agresivno in dosegel nekaj lahkih košev. Ko smo bili v največji krizi smo odigrali pametno in uspelo nam je obraniti njihove napade in na koncu smo zasluženo zmagali. Zadru želim veliko sreče na naslednjih tekmah,” je po tekmi dejal vodja ljubljanske stroke Pipan.

Svoj delež v mozaik je dodal tudi Gregor Hrovat, ki je dosegel 8 točk, 4 skoke, dodal pa še po 2 podaji in ukradeni žogi ter bil drugi najkoristnejši igralec Ljubljančanov. “Začeli smo odlično, saj smo naredili že dvajset točk prednosti. Zopet smo padli v svoji igri, kar se nam ni zgodilo prvič letos. V nadaljevanju tekme smo stopili skupaj in zasluženo slavili zmago. V končnici smo zgrešili  kar nekaj prostih metov, a kot smo lahko videli, smo pokazali, da smo ekipa, ki drži skupaj,”  je ekipni duh zmajev poudaril mladi Primorec, ki se z moštvom že v ponedeljek zjutraj odpravlja na gostovanje v Rigo, kjer ga čaka nova tekma Eurocupa.