Phoenix se je vrnil, a zmaga je ostala v Torontu, Dragić nerazpoložen (VIDEO)

Moštvo iz vroče Arizone je gostovalo v hladnem kanadskem Torontu in v zadnji četrtini zadelo kar 10 trojk, s čimer so se Goran Dragić – tokrat je dosegel le 6 točk – in soigralci vrnili v igro, a domači so v končnici ostali zbrani in slavili s 104:100 ter tako zabeležili peto zaporedno zmago.

Po prvem napadu v zadnji četrtini, zaključil ga je Chuck Hayes, je na semaforju pisalo 83:66 v korist domačih. Gostujoči trener Jeff Hornacek je vzel minuto odmora po kateri je sledil pravi stampedo. Phoenix je zadel 14 točk zapored, od tega Isiah Thomas tri trojke in se povsem približal.

Pri Torontu, najboljši ekipi vzhodne konference, je blestel Jonas Valančiunas, s 27 točkami mu je uspel rekord kariere. “Uničeval nas je z močjo, zanj nismo našli odgovora,” je dejal Hornacek.

Kljub vsemu je Soncem preko trojke Erica Bledsoea uspelo še enkrat izenačiti na 98. Odtlej so bile točke dosežene le z linije prostih metov. Po skoku v napadu je Torontov Patrick Patterson zadel dva, nakar je Thomas na sredini igrišča skoraj izgubil žogo, sledil je skok in osebna napaka nad DeMarom DeRozanom. Slednji je zadel dvakrat, prednost povečal na 4 točke in tekmo odločil.

Za Phoenixom je niz šestih tekem na gostovanjih, dobili so štiri. Skupno z razmerjem 9/6 zaseda 9. mesto zahodne konference.

NBA, 25. november

TORONTO RAPTORS – Phoenix Suns 104:100
(Valančiunas 27 in 11 skokov, DeRozan 23; Bledsoe 25, Markief Morris 17, … G. Dragić 6, skok in 4 podaje v 21 minutah, Z. Dragića ni bilo v kadru)

CLEVELAND CAVALIERS – Orlando Magic 106:74
(James 29 in 11 podaj, Varejao 14; Oladipo 22, Vučević 18 in 13 skokov)

Philadelphia 76ers – PORTLAND TRAIL BLAZERS 104:114
(Carter-Williams 24, Sims 22; Aldridge 33 in 11 skokov, Matthews 17)

Charlotte Hornets – LA CLIPPERS 92:113
(Zeller 17, Jefferson 16 in 9 skokov; Griffin (16 skokov, 9 podaj) in Paul (15 podaj) po 22)

HOUSTON ROCKETS – New York Knicks 91:86