Phoenix brez težav v Indiani, visok poraz Clevelanda, rekord Davisa (VIDEO)

Pri NBA moštvu Phoenix Suns se po medlem začetku krivulja rezultatov vendarle, kot kaže, obrača navzgor. Tokrat so varovanci Jeffa Hornaceka visoko slavili na gostovanju pri sicer oslabljeni Indiani (106:83). Goran Dragić je prispeval 11 točk, Zoran pa navkljub visoki prednosti ni stopil na parket.

Po nekaj kritikah v javnosti in krizi, o kateri so zaradi poletnega kadrovanja spregovorili tudi glavni akterji franšize, so Sonca z zanesljivim slavjem v Indiani nakazala, da bi se lahko njihova forma pričela vzpenjati. Dobili so prav vse štiri četrtine, tako da njihova zmaga nikdar ni bila pod vprašajem.

“Malo smo prišli v ritem. Tako je, ko igraš v gosteh. Fantje so ostali skupaj in vsak je prispeval svoj delež,” je po koncu tekme dejal Hornacek. Zanimivo – Phoenix ima v gosteh (5/2) boljši izkupiček kot v domači dvorani (4/3).

Cleveland ostaja neprepričljiv, Lebron: Smo krhka ekipa

Toronto je v Ohiu sicer visoko izgubil prvo četrtino (21:34), a nato dokaj gladko izgubili preostale tri in zmaga je s 110:93 romala v Kanado. Cleveland ima tako po 12 tekmah na kontu le 5 zmag, kar je bistveno manj od pričakovanj. “Trenutno smo zelo krhka ekipa. Krhki smo od začetka sezone. Ko nas nekdo ogrozi, se skrijemo,” je po tekmi, na kateri so domači vodili že za 18 točk, a na koncu izgubili, dejal prvi zvezdnik LeBron James, ki je znova tudi sam zatajil in dosegel zanj vsega 15 točk.

Na drugi strani je Toronto sezono pričel izvrstno in je ta hip skupaj z Memhpisom (11/2) najboljša ekipa lige.

Davis blestel v Salt Lake Cityju

Eden najboljših krilnih centrov v ligi Anthony Davis je ob zmagi New Orleansa na gostovanju v Utahu s 43 točkami dosegel svoj osebni rekord. Iz igre je metal 16/23 in dodal še 14 skokov, končni rezultat pa je bil 106:94 v korist gostov.

NBA, 23. november

Indiana Pacers – PHOENIX SUNS 83:106
(Stuckey 14, Hill 13; Green 23, Marc. Morris 13, G. Dragić 11, 2 skoka in 3 podaje v 23 minutah, Z. Dragić ni bil v kadru)

Orlando Magic – MIAMI HEAT 92:99
(Vučević 33 in 17 skokov, Oladipo 14; Bosh 32 in 10 skokov, Chalmers 24)

Cleveland Cavaliers – TORONTO RAPTORS 93:110
(Love 23, Irving 21; Williams 36, Lowry 23)

NEW YORK KNICKS – Philadelphia 76ers 91:83