Phoenix brez Dragićev podaljšuje negativni niz, Bryant prehitel Jordana (VIDEO)

Košarkarji Phoenixa so v z 88:112 Oklahomi izgubili še peto tekmo zapored in so tako za Bostonom (8) druga franšiza s trenutno največ zaporednimi porazi. Goran Dragić ni bil v kadru zaradi lažjih težav s hrbtom, svojega mesta med izbranci ni našel niti brat Zoran.

Sonca vse od začetka niso bila dorasla domačinom, ki po povratku Russlla Westbrooka in Kevina Duranta igrajo vse bolje in že “grozijo” najboljši osmerici. Za osmim Phoenixom tako zaostajajo le še za eno zmago. Prednost je na tokratni tekmi že po polčasu znašala kar 22 točk, gostje pa so uspeli dobili le zadnjo četrtino, pa še to za vsega točko.

Bryant tretji najboljši strelec vseh časov

Dobrih pet minut pred koncem prvega polčasa tekme Minnesota – La Lakers je gostujoči zvezdnik Kobe Bryant z linije prostih metov dosegel 9. točko, kar je pomenilo, da je po doseženih točkah prehitel legendarnega Michaela Jordana (32,292). Bryant je trenutno pri številki 32,310, pred njim pa na večni lestvici le še Karl Malone (36,928) in Kareem Abdul-Jabbar (38,387).

“Čestitam mu za ta mejnik. Je odličen igralec z močnimi delovnimi navadami in strastjo do igranja košarke. Užival sem ob spremljanju razvoja njegove igre skozi leta in že čakam na novo prelomnico, ki jo bo dosegel,” je ob tem dejal Jordan, Magic Johnson, še ena legenda Lakersov pa je dodal: “Tako kot nikdar ne bom videli igralca, kot je bil Michael Jordan, tudi ne bomo videli igralca, kot je Kobe Bryant!”