Pedagoginje in ekonomistke tudi v polfinale, Gabrijel 26

Rubrika: Nižje slovenske lige

Sinoči se je nadaljevalo tekmovanje v SPALDING UKL 2018/19. Videli smo tekme v moški skupini F ter četrtfinalna obračana pri ženskah. Kot zanimivost velja omeniti, da so si »pedagoginje« in »ekonomistke« z zmagama v četrtfinalnih obračunih priigrale polfinalni nastop v letošnjem tekmovanju.

SPALDING UKL 2018/19:

Skupina F (moški):

FAKULTETA ZA UPRAVO – Pravna fakulteta 90:56
FU: Tepić 25, Ribnikar 16, Hojč 13, Đogić in Žužek 9, Širovnik 7, Pimon 6, Jagrič Remih 5
PF: Moškotevc 19, Kolenc 16, Nasufi in Voglar 6, Glavič 4, Šarabon 3, Miklič 2

Tekma, ki je odločala, katera od ekip se bo uvrstila v četrtfinale in katera bo izpadla iz nadaljnjega tekmovanja. Glede na sestavo ekip so »upravniki« veljali za nesporne favorite, kar so tudi upravičili na igrišču. Že v prvi četrtini so povedli s 23 točkami razlike in praktično odločili srečanje. Na koncu so študentje s FU visoko zmagali in si kot zadnja ekipa zagotovila četrtfinalni nastop. Čestitke gredo tudi študentom s PF za nastope v SPALDING UKL 2018/19.

FAKULTETA ZA KEMIJO IN KEMIJSKO TEHNOLOGIJO – Fakulteta za farmacijo 56:25
FKKT: Kos 13, Travica in Pečovnik 10, Vezonik 9, Butala 7, Škedelj 4, Zupančič 3
FFA: Rotman 8, Vodopivec 7, Nose 6, Weiss 4

Tekma ni odločala o ničemer, saj so si »kemiki« že pred tekmo zagotovili napredovanje v četrtfinale, »farmacevti« pa so bili prikovani na dno lestvice v svoji skupini. S tem razlogom smo gledali dinamično tekmo, kjer so priložnost za igro dobili vsi igralci. »Farmacevti« so po prvem polčasu vodili z dvema točkama razlike, v drugem polčasu pa so »kemiki« odločno zaigrali v obrambi in svojim nasprotnikom dopustili le 6 doseženih točk. Posledično so zaigrali tudi učinkovito v napadu ter tako na koncu zmagali z visokimi 31 točkami razlike.

Lestvica v skupini F (moški): Fakulteta za upravo, Fakulteta za družbene vede ter Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo 8, Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo 7, Pravna fakulteta 6, Fakulteta za farmacijo 4 (-1).

Četrtfinale (ženske):

PEDAGOŠKA FAKULTETA – Fakulteta za farmacijo 60:55
PeF: Gabrijel 26, Dremel 16, Struna 5, Hribar in Šumec 4, Jug 3, Lisić 2
FFA: Žibert 29, Zoran 13, Dolenc 11, Martinović 2

Četrtfinalne teke so navadno vedno najtežje. To se je izkazalo tudi danes. Študentke s PeF so se na papirju favoriziranim »farmacevtkam« do polovice druge četrtine uspešno upirale, polčas pa se je vseeno končal z 10 točkami razlike v korist študentk s FFA. Po tretji četrtini so študentke s FFA rutinirano zadržale priigrano prednost in vodile z 11 točkami razlike – tako da je kazalo na zanesljivo zmago »farmacevtk«. V zadnji četrtini pa so se študentke s PeF razigrale in v zadnji minuti rezultat izenačile, tako da je sledil podaljšek. V podaljšku so imele več moči in znanja študentke s PeF, ki so se kar malce presenetljivo vendar povsem zasluženo uvrstile v polfinale letošnjega tekmovanja.

EKONOMSKA FAKULTETA : Filozofska fakulteta 20:0

»Filozofinje« se niso pojavile s petimi igralkami pripravljenimi za vstop v igro, zato se je tekma registrirala z 20 : 00 v korist študentk z EF.

FDV : FGG 25.03.2019 ob 21.25

Vse tekme se igrajo v športni dvorani Srednje zdravstvene šole Ljubljana, Poljanska cesta 61, 1000 Ljubljana.