Partizan zmagal, a zapravil lepo priložnost, ALBA od -21 do zmage

Rubrika: Eurocup

Košarkarji Partizana so se na tekmi 4. kola drugega dela EuroCupa proti AS Monacu prebili do pomembne zmage, tekme pa vseeno niso končali na način, kakršnega so si želeli. Zapravili so namreč priložnost, da Francoze premagajo z višjo razliko kot so Francozi teden dni prej premagali njih.

15. januarja je v dvorani Pionir potekal obračun med Partizanom in AS Monacom, tekmo pa so z rezultatom 72:68 dobili Francozi. Skoraj identičen je bil rezultat teden dni kasneje v Monaku. 22 sekund pred koncem je dva prosta meta za +6 za Beograjčane (65:71) Vanja Marinković. Tekma je bila že odločena, Monaco pa je krenil v napad, da zaostanek zniža in to mu je tudi uspelo. Po dveh zgrešenih metih za dve točki, se je za Partizan zgodilo tisto najslabše. Bandja Sy je naredil osebno napako pri metu za tri točke, Sergii Gladyr pa vse tri proste mete zadel. V zadnji sekundi so gostje zgrešili za +5, kar pomeni, da je medsebojni obračun pripadel Francozom.

Trener AS Monaca Sašo Filipovski je po tekmi priznal, da je Partizan bil boljši, hkrati pa se zaveda pomembnosti poraza z manj kot 4 točkami razlike: »V Beogradu smo zmagali za 4 točke, tu izgubili za 3, kar pomeni +1 za nas. V izjemno izenačeni skupini kot je naša, bo pomembna vsaka tekma in vsaka točkaAleksej Nikolić je za goste zadel 2 trojki in dodal podajo.

Izjemen preobrat je uspel ALBI, ki je še drugič ugnala Rytas in skočila na vrh lestvice v skupini E. Litovci so v začetku 3. četrtine vodili že za 21 točk (39:60), a na koncu ostali praznih rok.

EuroCup, drugi del, 4. kolo, 22.1.
AS Monaco – Partizan NIS 68:71 (17:23, 24:15, 11:15, 16:18)
(Lacombe 23 in 7 skokov, Kikanović (5 skokov) in Needham po 10; Renfroe 20, 6 skokov in 5 podaj, Marinković 13 in 7 skokov)

ALBA – Rytas 87:85 (25:27, 14:30, 27:13, 21:15)
(Hermannsson 25, Giedraitis 16 in 5 skokov; Bendzius 16, Seeley 14)

LDLC ASVEL – Fraport Skyliners 75:52 (13:7, 25:9, 20:17, 17:19)
(Slaughter 15, Maledon 12; Clark 13, Noua 11 in 7 skokovv)

23.1.
Lokomotiv Kuban – ratiopharm Ulm (18.00)
Crvena zvezda mts – Valencia (19.00)
Cedevita – UNICS (19.30)
MoraBanc Andorra – Zenit (20.00)
Limoges CSP – Unicaja (20.30)

Slovenci v EuroCupu
Aleksej Nikolić (Partizan NIS) – 13 minut, 6 točk (0/3 za dve, 2/2 za tri), 1 podaja; indeks 4.