Parklji, Podčetrtek, LTH in Olimpija v polfinalu

Drugi četrtfinalni dan je, podobno kot prvi, postregel z izjemno napetima tekmama. Košarkarji Parkljev so na prvem obračunu dneva premagali Koš Primorsko in se bodo v polfinalu pomerili s Petrol Olimpijo. Košarkarji Terme Olimia Podčetrtek so na drugi tekmi po dveh podaljških le uspeli premagati Novo Gorico in se bodo v polfinalu pomerili z LTH Castings.

Vse tekme zaključnega turnirja bodo v spletnem prenosu, prav tako pa bo za vse tekme vstop prost.

:: BILTEN ZAKLJUČNEGA TURNIRJA

Finalni turnir osmerice U17:

četrtfinale:
PETROL OLIMPIJA A – Ljubljana 71:65 (19:19, 16:17, 17:12, 19:17)
Sytnikov 18, Klavžar 17 (8 skokov, 9 podaj), Daneu 12 (5 skokov); Grobovšek 32 (5 skokov, 6 pridobljenih žog), Križanič 12 (7 skokov), Magister 9

Prvo četrtfinalno srečanje, v katerem sta se pomerili dve ljubljanski ekipi, je bilo zelo izenačeno. Ekipi sta se devetkrat izmenjali v vodstvu, košarkarji Petrol Olimpije pa so bili v sami končnici bolj zbrani in tako zasluženo prišli do zmage.

Po prvih dveh četrtinah so igralci Olimpije vodili le za točko, v začetku tretje četrtine so z delnim izzidom 7:0 ušli na osem točk prednosti a so jih tekmeci pred zadnjim delom tekme ujeli in celo povedli za točko. Vse do 35. minute sta bili ekipi rezultatsko povsem skupaj potem pa je sledil strelski mrk košarkarjev Ljubljane A, ki v naslednjih štirih minutah dosegli le dve točki. Košarkarji Petrol Olimpije so to s pridom izkoristili, z delnim izidom 10:2 prišli do neulovljive prednosti in si kot prva ekipa zaključnega turnirja priigrali polfinale.

Pri Petrol Olimpiji je največ točk dosegel Egor Sytnikov (18), najkoristnejši igralec tekme pa je bil Kim Klavžar, ki je v statistiko vpisal 17 točk, 8 skokov, 9 podaj in 3 pridobljene žoge. Pri ekipi Ljubljane A je 32 točk dosegel Žiga Grobovšek, David Križanič jih je prispeval 12.

Helios Suns Domžale Moto center – LTH CASTINGS (17:17, 15:12, 14:21, 19:15, 4:7)
Orel 20 (15 skokov), Ferjančič 13, Savič 11; Čibej 24 (5 podaj, 5 pridobljenih žog), Gabrovšek 14, Jugovic 12 (5 skokov, 6 podaj)

Košarkarji LTH Castings so na drugi četrtfinalni tekmi presenetili Helios Sunse in se bodo v polfinalu pomerili z zmagovalcem jutrišnje tekme med Novo Gorico in Podčetrtkom.

Podobno kot prvo srečanje je tudi to bilo izjemno izenačeno in napeto vse do zadnje sekunde. Nobena od ekip si ni uspela priigrati prednosti, ob polčasu so sicer vodili Domžalčani (32:29), Škofjeločani so v tretji četrtini povedli in celo vodili pred zadnjim delom tekme. V 32. minuti so Domžalčani ponovno povedli in vodili do zadnje minute, ko je Matej Čibej najprej zadel polaganje, nato pa 9 sekund pred koncem še dva prosta meta in tako izsilil podaljšek. V zadnji minuti podaljška so Škofjeločani s pomočjo Žana Spaleviča prišli do zaslužene zmage.

Koš Primorska – PARKLJI A 51:60 (14:13, 19:12, 4:13, 14:22)
Pejčič 14, Ciani 13 (19 skokov), Krmac 6; Kocjančič 19 (9 skokov), Blatnik 17 (11 skokov, 8 podaj), Rogelja 13 (7 skokov)

Podobno kot prvi četrtfinalni tekmi sta ekipi uprizorili izenačeno, borbeno in atraktivno košarkarsko predstavo.

Primorci so v prvem polčasu dominirali pod obema obročema. Po izenačeni prvi četrtini so v drugi uspeli priti do prednosti in ob polčasu je bil rezultat 33:25 v korist Koš Primorske. V tretjem delu so košarkarji Parkljev strnili svoje vrste, ujeli priključek in pred zadnjim delom tekme vodili za točko. Primorci so predvsem po zaslugi razigranega dvojca Pejčič – Ciani v 35. minuti imeli prednost sedmih točk nato pa je Jakob Kocjančič z dvema trojkama Parklje vrnil v igro za zmago. Miha Blatnik in Jakob Kocjančič sta nato s šestimi zaporednimi točkami uspela priigrati prednost, ki je Primorci niso znali izničiti in Parklji so se na koncu zasluženo veselili zmage.

Marko Pejčič je za Koš Primorsko dosegel 14 točk, Saša Ciani je v statistiko vpisal dvojnega dvojčka, 13 točk in kar 19 skokov. Pri Parkljih je Jakob Kocjančič dosegel 19 točk (9 skokov), Miha Blatnik pa je na koncu skoraj dosegel trojnega dvojčka, 17 točk, 11 skokov in 8 podaj.

Parklji se bodo v soboto, 6. aprila ob 16:00 uri, v prvem polfinalu pomerili s Petrol Olimpijo.

Nova Gorica mladi – TERME OLIMIA PODČETRTEK 69:73 (9:15, 13:15, 15:10, 13:10, 6:6, 13:17)
Pajntar 19 (7 skokov), Ščuka (10 skokov, 6 blokad) in Godec (5 skokov) 10; Škorjanc 28 (6 skokov), Boršič 16 (5 podaj, 5 pridobljenih žog), Mikolič Sobotič in Švigelj 8

Košarkarji Nove Gorice in Terme Olimia Podčetrtek so pred polnimi tribunami športne dvorane osnovne šole Milojke Štrukelj prikazali dozdaj najboljšo predstavo letošnjega zaključnega turnirja za fante U17. Smola je bila sicer na strani domače ekipe, ki je po dveh podaljških morala priznati premoč tekmecem iz Podčetrtka.

Gostje so odlično začeli srečanje, v 18. minuti vodili že za 10 točk in na odmor odšli z osmimi točkami prednosti. V tretjem delu tekme so domači na krilih navijačev izničili zaostanek, ekipi pa sta se do zadnjih minut rednega dela tekme izmenjavali v vodstvu. Dve minuti pred koncem je Matevž Žižmond s polaganjem domačinom priigral koš prednosti a je na drugi strani le 12 sekund kasneje Florjan Škorjanc izenačil na 50:50. V prvem podaljšku sta ekipi dosegli skupaj šest košev in odločitev o zmagovalcu je odločal drugi polčas, ki so ga košarkarji Podčetrtka dobili za štiri točke.

Za domačo ekipo je Nejc Pajtnar dosegel 19 točk, Luka Ščuka je vknjižil dvojnega dvojčka (10 točk, 10 skokov). Pri Podčetrtku je bil neustavljiv Gašper Škorjanc, ki je na koncu pristal pri 28 točka, Matic Boršič jih je prispeval 16.

Terme Olimia Podčetrtek se bo v polfinalu pomerila z LTH Castings.