Ostroge ujele pravi ritem, 34 točk Lillarda premalo za Rakete

Košarkarji San Antonio Spursov so v noči iz torka na sredo prišli do četrte zaporedne zmage na domačih tleh, skupaj tretje v nizu. Na preostalih dveh tekmah so se zmage veselili Houston Rocketsi in Toronto Raptorsi. Prvi so na krilih Jamesa Hardna (29 točk) proti Portlandu prekinili niz treh zaporednih porazov, medtem ko so drugi nadigrali Clipperse.

Košarkarji Toronta potrjujejo naziv najuspešnejšega moštva na gostovanjih. V Los Angelesu so še 14. letos gostovali, prišli pa do 11. zmage. Največ zaslug, da je temu tako, je tokrat nosil naturaliziran Španec Serge Ibaka, ki je Bobanu Marjanoviću in njegovim soigralcem nasul 25 točk. Tekma je bila odločena že pred zadnjo četrtino, katero so gostje pričeli z 29 točkami prednosti (74:103).

Še naprej krizi ne uspe uiti Sunsem, ki so na gostovanju pri San Antoniu zabeležili že 14. poraz na zadnjih 15 tekmah. Po treh porazih v nizu se je na zmagovalne tirnice uspelo vrniti Houston Rocketsom, ki so po zaslugi dobrega drugega polčasa ugnali Trail Blazerse.