Omić z Milanom boljši od Maccabija, Efes ugnal Blattove

Rubrika: Evroliga

Košarkarji AX Armani Echange Olimpie so na tekmi 23. kroga Evrolige prišli do izjemno pomembne zmage v boju za mesta, ki vodijo v končnico. S 87:83 so ugnali neposrednega tekmeca iz Izraela, Alen Omić pa se je ustavil pri 4 točkah in 8 skokih. Do zmage še CSKA, Barcelona in Anadolu Efes.

Trenutno se ne oziramo na položaj na lestvici, ampak sledimo našemu projektu biti boljši,” je po tekmi dejal trener AX Armani Exchange Olimpie Simone Pianigani, ki je bil zadovoljen s pristopom svojih varovancev. Te so v začetku drugega polčasa uprizorili delni izid 13:2 in ušli na 9 točk prednosti (62:53). Maccabi se ni vdal in prek Yovela Zoosmana 4 minute pred koncem znova povedel (72:73). Tudi takrat so domači pripravili dober odgovor in tudi s pomočjo Alena Omića prišli do vodstva z 82:73, ki ga niso več izpustili iz rok.

CSKA je po pričakovanjih brez večjih težav ugnal Gran Canario, Anadolu Efesu pa se je proti Olympiacosu pred domačimi navijači uspelo oddolžiti za poraz v Pireju.

Jaka Blažič ob zmagi Barcelone proti Baskonii v dresu Kataloncev ni zaigral, v petek pa se bosta v dresu Reala proti Bayernu predstavila Anthony Randolph in Klemen Prepelič.

Evroliga, 23. kolo, 21.2.
CSKA – Herbalife Gran Canaria 107:85 (29:20, 27:22, 27:22, 24:21)
(Rodriguez 18 in 8 podaj, Clyburn 17 in 7 skokov; Tillie in Eriksson po 13)

Anadolu Efes – Olympiacos 75:65 (18:22, 18:13, 20:14, 19:16)
(Simon 13, Moerman 12 in 8 skokov; Strelnieks 14 in 5 skokov, Milutinov 12 in 8 skokov)

AX Armani Exchange Olimpia – Maccabi FOX  87:83 (20:22, 27:25, 17:15, 23:21)
(James 19, 5 skokov in 5 podaj, Jerrells 16; Wilbekin 20, Roll 16)

FC Barcelona Lassa – KIROLBET Baskonia 77:67 (22:9, 24:14, 16:19, 15:22)
(Ribas in Seraphin po 15; Shields 18, Hilliard 12 in 5 skokov)