Olimpiji zlato, LTH-ju srebro, Klavžar MVP

Rubrika: Mlajše selekcije

Košarkarji kadetske ekipe Petrol Olimpije so novi državni prvaki v moški kategoriji do 17 let. Na finalni tekmi državnega prvenstva so mladi Zmaji v Novi Gorici ugnali škofjeloški LTH Castings s 73:67 in naslov državnega prvaka po letu 2017 znova vrnili v stoženske vitrine.

Kadetska ekipa Petrol Olimpije se po letu 2017 vrača na košarkarski prestol Slovenije v kategoriji do 17. leta. Mladi Zmaji so pod vodstvom glavnega trenerja Andreja Podvršnika na nedeljski finalni tekmi zaključnega turnirja državnega prvenstva v Novi Gorici premagali LTH Castings (73:67). Najkoristnejši igralec turnirja je postal Kim Klavžar, v najboljšo peterko finalnega turnirja pa sta bila uvrščena Alen Malovčič in Egor Sytnikov.

Po nervoznem uvodu v tekmo so se Ljubljančani v drugi polovici druge četrtine nekoliko sprostili in na glavni odmor s seboj odnesli prednost 10 točk (38:28). Še dve minuti pred koncem tekme so tako Zmaji vodili z 11 točkami naskoka (70:59), v zadnjih minutah so se Škofjeločani sicer nekoliko približali, a Petrol Olimpija je bila tokrat enostavno boljša.

V minuli sezoni so ljubljanski košarkarji finalni turnir sklenili, ki je potekal v Kopru, sklenili v četrtfinalu, sezono poprej pa so na Ježici v finalu s 70:51 premagali Rogaško. Naslov državnega prvaka, ki so ga Zmaji osvojili v Novi Gorici, je že četrti naslov v kategoriji do 17 let od leta 2013.

IZJAVI PO TEKMI:

Andrej Podvršnik, glavni trener Petrol Olimpije A:
»Čestitke fantom za osvojitev naslova državnega prvaka. Na koncu je zmagala ekipa, ki je v tej sezoni prikazala najboljšo igro, podobno dejanski košarki. Fantje so skozi celotno sezono trdo trenirali, na koncu pa smo dosegli enega izmed zastavljenih ciljev. Toda pogledati moramo malo bolj v prihodnost. Vsi skupaj si želimo, da bo eden izmed teh fantov, ki so stopili na parket v Novi Gorici, nekega dne zaigral za člansko moštvo Petrol Olimpije.«

Kim Klavžar, najkoristnejši igralec zaključnega turnirja državnega prvenstva za fante U17:
»Na finalni turnir smo prišli kot favoriti za osvojitev naslova državnega prvaka, to pa smo tudi opravičili, kljub dejstvu, da so bila pričakovanja kar veliko breme. Na vseh tekmah turnirja smo prikazali ekipno igro in na koncu slavili zasluženo zmago.«

FINALNI TURNIR DRŽAVNEGA PRVENSTVA ZA FANTE U17 (Nova Gorica; 4. do 7. april 2019)

PETROL OLIMPIJA – LTH Castings 73:67 (16:12, 22:16, 13:19, 22:20)
Petrol Olimpija: Jug 5 (4 skoki), Jovanovič 2, Gliha, Filipič 2, Turk, Daneu 6, Malovčič 11 (13 skokov), Fajfar 6 (4 skoki), Klavžar 12 (8 podaj, 4 skoki), Jurkovič 9 (7 skokov), Bašič, Sytnikov 20 (9 skokov).
LTH Castings: Čibej 26 (8 skokov, 6 podaj), Jugovič 14 (13 skokov), Zupanc 3, Goljat 2 (8 skokov), Frelih 20 (9 skokov), Spalevič 2.

Ekipi sta vodila Andrej Podvršnik in Peter Hartman.