Olimpiji uspelo!

Moštvo Cedevite Olimpije si je prvič od združitve zagrebške Cedevite in ljubljanske Olimpije zagotovilo mesto v polfinalu regionalne lige. Ljubljanski Zmaji so na drugi tekmi prvega kroga končnice v Športni dvorani Laktaši v sredo z rezultatom 74:69 premagali Igokeo m:tel, zaključili serijo in si tako zagotovili boj za finale z beograjsko Crveno zvezdo mts.

Po izpolnitvi cilja v 7DAYS EuroCupu in preboju v četrtfinale tekmovanja, so košarkarji Cedevite Olimpije v sredo izpolnili še drugi cilj, vezan na mednarodna tekmovanja, v katerih nastopajo v sezoni 2021/22. Na drugi tekmi prvega kroga končnice z Igokeo m:tel so namreč Ljubljančani v Laktaših zmagali z rezultatom 74:69 in se z odločnim dvokorakom prebili med najboljše štiri ekipe tekmovanja ter si obenem zagotovili polfinalni boj z aktualnimi prvaki in člani elitne Evrolige, košarkarji Crvene zvezde mts.

Odkar končnica poteka po novem formatu, Ljubljana ni imela priložnosti spremljati zaključnih bojev štirih najboljših moštev regionalne lige, obenem pa je potrebno omeniti, da je zagrebška Cedevita v polfinalu regionalnega tekmovanja nazadnje nastopala v tekmovalni sezoni 2018/19. V Ljubljani so lahko navijači polfinale regionalne lige nazadnje spremljali leta 2011, ko je v stoženski dvorani potekal tudi finalni turnir tekmovanja. Od takrat dalje v slovenski prestolnici zaključnih bojev vse do aktualne sezone žal ni bilo.

Prva polovica tekme v Laktaših je bila, vsaj glede rezultata, podobna tisti v Tivoliju. Ekipi sta bili v uvodnih 20 minutah precej izenačeni, po glavnem odmoru pa so na plin stopili gostitelji. Povedli so tudi z dvomestno prednostjo, a so Zmaji hitro ujeli priključek in si pred zadnjimi desetimi minutami priigrali koš prednosti (57:55). V zadnjem delu tekme so tekmece še nekajkrat spustili predse, na koncu pa postavili stvari na svoje mesto in se po drugi zmagi v prvem krogu končnice veselili napredovanja v polfinale regionalne lige.

Najboljši strelec v oranžnem dresu je bil tokrat Yogi Ferrell, ki je v svojo statistiko vpisal 20 točk. S 16 je bil zelo razpoložen tudi Melvin Ejim. Jacob Pullen je dodal 11 točk, eno manj pa Zoran Dragić.

Polfinalni niz regionalne lige s Crveno zvezdo mts se bo začel v četrtek, 12. maja, prvi obračun med tekmecema pa bo v Beogradu. Druga tekma bo v ponedeljek, 16. maja, v ljubljanskih Stožicah. Morebitna tretja polfinalna tekma bo v petek, 20. maja, ponovno v Beogradu.

IZJAVI PO TEKMI:

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Tekma je bila pričakovano zahtevna. Čestitati moram košarkarjem, saj smo imeli nekaj slabih minut, a smo pokazali značaj in se vrnili. V zadnji četrtini smo odigrali vrhunsko v obrambi. V prvem krogu končnici je bil pritisk na nas, v polfinalu bo na Crveni zvezdi. Mi bomo morali pokazati našo najboljšo predstavo, da nekoliko premešamo karte v regiji.”

Yogi Ferrell, košarkar KK Cedevita Olimpija:
“Igokea m:tel je kakovostna ekipa, zato je bila tekma napeta. Od sebe smo dali 110 % in uspelo nam je. Delali smo napake, zgrešili smo nekaj strelov, a sem ponosen na ekipo. V polfinalu nam ne bo lahko, a težke preizkušnje imamo radi.

Zoran Dragić, košarkar KK Cedevita Olimpija:
“Tekmo smo kar dobro odprli, drugi polčas pa moramo pozabiti. Nismo delali malih osebnih napak, kar moramo popraviti. Veseli smo, da smo med najboljšimi štirimi ekipami regionalne lige. Zdaj nas čaka polfinale s Crveno zvezdo!”