Olimpiji naslov, Murić MVP

Rubrika: Pokal Spar

Košarkarji Cedevite Olimpije so novi slovenski pokalni prvaki. Ljubljanski Zmaji so na petkovem finalu Pokala Spar za sezono 2021/22 v Športni dvorani Kodeljevo z rezultatom 99:80 premagali domžalske Helios Suns in se tako 21. v zgodovini in prvič po letu 2017 usedli na slovenski pokalni prestol.

Pokal slovenskih pokalnih zmagovalcev se je po letu 2017 vrnil v Ljubljano. Cedevita Olimpija je v petek na finalni tekmi 21. Pokala Spar v ljubljanski Športni dvorani Kodeljevo premagala Helios Suns z rezultatom 99:80 in se tako po letu 2017 znova usedla na slovenski pokalni prestol. Za ljubljanski kolektiv je to 21. naslov pokalnega prvaka v samostojni Sloveniji.

Po izenačenem prvem polčasu, Zmaji so po prvi četrtini vodili za tri točke (25:22), na odmor pa odšli z minimalnim zaostankom (45:46), so izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca v drugem delu tekme naredili odločilen korak h končni zmagi in osvojitvi novega pokalnega naslova. Zmajev v zadnjem delu tekme ni zmedlo niti nekaj vroče krvi na parketu in izključitev Jake Blažiča, Yogija Ferrella ter Alena Hodžića. Zanesljivo so premagali tekmece iz Domžal in se tako veselili druge lovorike v sezoni.

Strelsko najbolj razpoložen košarkar v zeleno-oranžnem dresu je bil tokrat Yogi Ferrell z 22 točkami. Eno manj je prispeval Zoran Dragić, k temu pa dodal še osem skokov. Zach Auguste je s 14 točkami in desetimi skoki prišel do novega dvojnega dvojčka. Dvomestno število točk pa so dosegli še kapetan Jaka Blažič (13), Edo Murić (11) in Alen Omić (10).

Edo Murić je bil na koncu izbran tudi za najkoristnejšega igralca finalnega turnirja na Kodeljevem, ta čast pa ga je doletela prvič v njegovi karieri.

IZJAVE PO TEKMI

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Tisti košarkarji, ki ekipe Helios Suns niso poznali, so jo spoznali zdaj. Tekmo smo začeli dobro, zadevali smo vse in v mislih smo imeli, da bo enostavno. A Helios je predobra ekipa. Vesel sem, da smo jih spoznali, da smo spoznali slovensko ligo in zdaj vemo, da nam v državnem prvenstvu ne bo lahko.”

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:
“Med obema polčasoma sem se moral v garderobi resetirati. V drugem delu tekme sem rabil nekaj minut, da sem prišel v ta ritem, potem pa je steklo. V takšnih trenutkih moraš enostavno verjeti vase in v ekipo. Vesel sem, da sem pomagal do zmage.”