Olimpiji ena četrtina dovolj, da povede 2:0

Na drugi tekmi finala med Domžalčani in Ljubljančani, ki je bila danes odigrana na domačem parketu Cedevite Olimpije, so Zmaji tudi v drugo na koncu vnovčili svojo kvaliteto in z zmago v seriji povedli z 2:0. Tretja in morebiti odločilna tekma bo odigrana v torek, 31. maja v Domžalah, srečanje, z direktnim prenosom na televiziji Sportklub, pa se bo začelo ob 20.30.

LIGA NOVA KBM, finale, 2. tekma, 28.5.
CEDEVITA OLIMPIJA (6) : HELIOS SUNS (1) 87:75 (24:28, 23:19, 19:19, 21:9)  *2:0

Cedevita Olimpija: Pullen 8 (2:3), Ferrell 3 (1:2), Murić 2, Auguste 10, Blažič 14 (2:3), Omić 14, Dragić 14 (6:6), Hodžić 12, Radovanović 10.
Helios Suns: Bratec 5, Ferme 17 (2:2), Pašajlić 10 (1:2), Mirtič 2, Ervin 7, Oman 9, Prepelič 7, Šantelj 18 (1:2).
Ljubljanski zmaji so se še bolj približali devetnajstemu naslovu državnih prvakov. Po zmagi na prvi tekmi v Domžalah z 81:66 so danes v svojem hramu slavili s 87:75, do končnega zmagoslavja v finalni seriji jih tako loči le še ena zmaga. Prvo zaključno žogo bodo imeli že čez tri dni v Domžalah, kjer se bo tekma začela ob 20.30.

Domžalčani so se pogumno spustili v boj s favoriziranimi Ljubljančani. V osmi minuti so po zabijanju Urbana Omana povedli za devet točk (23:14), v prednosti pa so bili tudi večji del prve polovice tekme.

Izbranci ljubljanskega trenerja Jurice Golemca so jim hitro zadihali za ovratnik, a naredili tudi precej nepotrebnih napak, tako da so Domžalčane ujeli šele 40 sekund pred koncem prvega polčasa, ko je Jaka Blažič izenačil na 47:47.

Ljubljančani, ki na današnji tekmi niso bili posebej razpoloženi – med drugim je njihov met za tri točke znašal 4:25, prav vse pa je zadel Alen Hodžić – so v 25. minuti po polaganju Zorana Dragića po dolgem času povedli s 57:56, a nato do konca tretje četrtine naredili kar precej dodatnih napak, kar so Domžalčani izkoristili in jih v 30. minuti znova pahnili v zaostanek (65:66).

Papirnati favoriti finalne serije iz Ljubljane so v zadnji četrtini le postavili stvari na pričakovano mesto, čeprav so nekaj časa potrebovali, da so dosegli pravo delovno temperaturo. Med 32. in 37. minuto so naredili delni izid 13:0 in povedli s 83:70 ter po drugi zmagi naredili odločen korak proti tretji domači lovoriki v tej sezoni, potem ko so lani septembra osvojili Superpokal, februarja letos pa tudi pokalno tekmovanje.

V ljubljanski ekipi so bili na današnji tekmi najbolj učinkoviti Blažič, Dragić in Alen Omić. Vsi so dosegli po 14 točk, slednji je pobral še 12 žog pod obema obročema. V domžalski je Leon Šantelj dosegel 18, Tadej Ferme pa 17 točk.