Olimpiji do tesne zmage na Polzeli

Hopsi so v domači dvorani na Polzeli imeli napad za izenačenje ali zmago, vendar ga je Ljubljančanom uspelo obraniti in zmagati z rezultatom 80:78.

olimpija01

Košarkarji Uniona Olimpije so v zanimivi in napeti tekmi na Polzeli prišli do prve zmage v ligi Nova KBM. Gostitelje so premagali z 80:78, lahko pa bi se končalo tudi drugače in bi dve točki vpisali Hopsi, ki so imeli zadnji napad za izenačenje ali zmago.

Ljubljančani so vodili na začetku ter koncu tekme, vmes pa so ritem igre narekovali Polzeljani, ki so v 24. minuti imeli tudi najvišjo prednost na srečanju (58:46). A to je bil le preblisk, saj so varovanci Gašperja Okorna v treh minutah naredili delni izid 13:0 in prevzeli vodstvo. Slabe štiri minute pred koncem so ga nadgradili na 79:70 in videti je bilo, da je zmagovalec odločen.

A igralci Boštjana Kuharja se niso predali. Dve minuti pred zaključkom so prišli na 76:79, dobro minuto pred koncem na 78:79, v zadnjem napadu pa so dvakrat poskusili z metom za izenačenje, vendar niso bili dovolj natančni.

Pri Hopsih je večino tekme odigralo sedem košarkarjev – šest se jih je vpisalo med strelce, med njimi pa sta izstopala Jakob Čebašek in Alen Hodžić. Prvi je dosegel 22 točk, od tega 19 v prvem polčasu, drugi pa je tekmo končal pri 20 točkah. Na drugi strani je imela Union Olimpija štiri igralce z dvomestno številko – Brandon Jefferson 15 točk, Gregor Hrovat 14 točk.

Union Olimpijo, ki je nastopila brez obolelega kapetana Mirka Mulalića, gleženj pa si je že v prvi četrtini poškodoval Jure Pelko, bo naslednjo tekmo lige Nova KBM odigrala 24. oktobra v Portorožu, Hopsi pa bodo naslednjič na parket stopili 21. oktobra doma proti ekipi iz Podčetrtka.

Prvo tekmo drugega kola je dobila Krka ki je na domačem parketu zanesljivo ugnala ekipo Term Olimia iz Podčetrtka. Dolenjci so slavili zmago z rezultatom 88:69.

Preostala tri srečanja bodo na sporedu v soboto. Ob 16. uri bomo v Domžalah priča ponovitvi minulega finala državnega prvenstva. Tako Helios Suns, kot tudi Zlatorog sta v prvem kolu slavila visoko zmago. Ob 19.00 bo v Rogaški Slatini na sporedu obračun med domačo Rogaško in ekipo LTH Castings iz Škofje Loke. Ob isti uri bo v Šentjurju gostovala Primorska.