Olimpija z zmago v leto 2021

Cedevita Olimpija je na gostovanju v Beogradu po izenačenem obračunu v zaključku zadnje četrtine zlomila odpor košarkarjev Mege Soccerbeta in slavila zmago s 93:88. Zmaji so na obračunu 13. kola Lige ABA zabeležili svoje sedmo zmagoslavje.

LIGA ABA, 13. KOLO

Hala sportova Ranko Žeravica (Beograd, Srbija), sobota, 2. januar:
MEGA SOCCERBET – CEDEVITA OLIMPIJA 88:93 (29:28, 20:20, 21:24, 18:21)
Cedevita Olimpija: Radović, Perry 21, Hopkins 7, Murić 3, Ukić, Blažič 17 (7 podaj), Hodžić, Jones 15 (6 skokov), Dimec 4, Brown 16, Marinković, Rupnik 10.

Ljubljanski Zmaji so v uvodnem dejanju leta 2021 prekinili niz porazov iz zadnjih dveh tekem in na gostovanju pri moštvu Mege Soccerbeta zabeležili zmago z rezultatom 93:88. Svoj tekmovalni izkupiček v tekoči sezoni Lige ABA so tako izboljšali na sedem zmag in tri poraze.

Zmajsko moštvo je srečanje ponovno odprlo z učinkovito igro v napadu in v prvi četrtini doseglo 28 točk. Nič manj razpoloženi niso bili niti domačini, ki so v prvih desetih minutah dosegli celo točko več od Ljubljančanov. Četa Jurice Golemca je levji delež prvega polčasa preživela v vodstvu, a se rezultatsko ni uspela oddaljiti od Beograjčanov, ki so večino svojih košev dosegali z igro pod obročem. V nadaljevanju obračuna je moštvo iz Stožic vzpostavilo ravnotežje v skoku, ob tem pa uspelo vzdrževati visok odstotek zadetih metov iz igre, kar jih je minuto in pol do konca srečanja pripeljalo do prve dvomestne prednosti ob rezultatu 90:79. Košarkarji v zeleno-oranžnih dresih so po 40 minutah igre v Hali sportova Ranko Žeravica zabeležili zmago s petimi točkami razlike.

Največ točk med Zmaji je dosegel Kendrick Perry, ki jih je zabeležil 21. Jaka Blažič je še na drugi zaporedni tekmi zbral 17 točk in sedem skokov, sledila sta mu Rion Brown s 16 točkami in Jarrod Jones, ki jih je zbral 15 ob šestih skokih. V družbi košarkarjev z dvomestnim številom točk je bil še Luka Rupnik, ki jih je vknjižil 10.

Ljubljansko moštvo se bo na domači parket vrnilo v torek, 5. januarja, ob 17:00, ko bo na prestavljeni tekmi 5. kola Lige ABA v Hali Tivoli gostilo zasedbo Budučnosti VOLI. Četa Jurice Golemca bo pred nadaljevanjem tekmovanja v Evropskem pokalu gostovala še v Novem mestu. S Krko bodo Zmaji moči merili na tekmi 14. kola regionalnega prvenstva v soboto, 9. januarja.