Olimpija z razigranim Barbaričem premagala Portorož

Na zadnjem srečanju tretjega kola Lige Nova KBM sta se v Ljubljani pomerila Union Olimpija in Portorož, do zmage s šestnajstimi točkami razlike pa so na koncu prišli domači košarkarji.

hrovat

Košarkarji Olimpije so v tretjem krogu državnega prvenstva prišli do druge zmage v novi sezoni, z rezultatom 96:80 so v Stožicah premagali Portorož.

Varovanci trenerja Gašperja Okorna so dvome o zmagovalcu razblinili že veliko pred koncem tekme. Prednost Olimpije je namreč že ob polčasu znašala štirinajst točk in se nato le višala. V uvodnih tretjinah so bili v zelenem dresu razpoloženi Jan Barbarič, Nikola Janković in Gregor Hrovat, pri Portorožu sta korak z Ljubljančani držala Marko Vukovič in Tim Škrebec.

Ob koncu dvoboja je bil v dresu Olimpije najbolj uspešen Jan Barbarič, ki je dosegel 18 točk in k temu dodal še sedem podaj, pri Portorožu jih je Marko Vuković v statistiko vnesel 22.

Union Olimpija bo v četrtem krogu 29. oktobra gostovala pri Helios Suns, Portorož bo 2. novembra v Luciji gostil Terme Olimia iz Podčetrtka.