Olimpija v končnici do zmage na Polzeli

V televizijskem prenosu na Šport TV je bilo v nedeljo moč spremljati četrto tekmo 11. kola Lige Nova KBM, med Hopsi in Petrol Olimpijo. Tekmo so po napeti končnici dobili Ljubljančani. V soboto so bili Primorci doma boljši od Rogaške, Šentjur je v gosteh ugnal Zlatorog, Ilirija pa je dosegla prvo zmago v letošnji sezoni Lige Nova KBM. Tekma med Krko in Helios Sunsi je preložena.

Liga Nova KBM, 12. krog, 30.12.
Hopsi Polzela –  PETROL OLIMPIJA 76:78 (19:20, 19:21, 21:16, 17:21)
Burgett (7 skokov) 20, Atanacković in Jack 15; Badžim (6 asistenc) in Tratnik 17, Simonović (8 skokov) 10

Z gostovanjem 17-kratnih in aktualnih državnih prvakov na Polzeli se je za leto 2018 končala liga Nova KBM. Pomlajena zasedba Petrola Olimpija je po izenačeni tekmi in dramatični končnici zabeležila sedmo zmago in Hopsom prekinila niz treh zmag. Polzelani so na domačem parketu izgubili šele drugič v sezoni oziroma po prvem kolu 13. oktobra, ko so jih presenetili Laščani. Kožo so drago prodali, saj so se upirali do zadnjih trenutkov in imeli v zadnji sekundi celo met za zmago. Ljubljančani so do svoje najvišje prednosti (66:59) prišli na začetku zadnje četrtine po delnem izidu 11:0. Vodstvo so kljub pomanjkanju organizacije v napadu, a z borbeno igro v obrambi, zadržali do 39. minute, ko so Hopsi z dvema zaporednima trojkama Jamesa Burgetta in Sandija Čebularja povedli s 74:73. Odgovor gostov sta bila koša Bojana Radulovića in Igorja Tratnika za 78:74, vseeno pa tudi to ni bilo dovolj za mirno končnico. Gostitelji so imeli dva poskusa za izenačenje oziroma zmago. Najprej je bil premalo natančen Čebular, zadnji napad, za katerega je bilo na voljo osem sekund, pa je na žalost skoraj polne dvorane na Polzeli neuspešno s trojko iz osmih metrov poskusil zaključiti Tjaž Rotar. Pri domačih je najbolj izstopal James Burgett z 20 točkami (trojke 4:5, 7 skokov), po 15 sta jih dodala Simo Atanacković in Donovan Jack, na drugi strani pa sta bila prva strelca Petrola Olimpije Roko Badžim (trojke 5:9, 6 podaj) in Igor Tratnik (met 8:12). V naslednjem kolu Lige Nova KBM 5. januarja bodo Hopsi gostovali v Domžalah, Petrol Olimpija pa bo gostila zasedbo Šentjurja.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Boštjan Kuhar, trener Hopsov:
“Zaradi neizkušenosti naših igralcev se nismo pravilno odzvali na agresivno igro zunanjih igralcev Olimpije. Kljub temu, da smo po mojem mnenju imeli zmago v svojih rokah, smo z nepremišljeno in pasivno igro v napadu minimalno izgubili.”

Žiga Mravljak, trener Petrol Olimpije:
“Čestitke fantom za prikazano borbeno predstavo in veliko željo po zmagi. Oboje so na in ob igrišču kazali skozi vseh 40 minut tekme. Upam, da zmaga na zadnji tekmi leta pomeni obrat v rezultatski krivulji tudi v regionalni ligi in Ligi prvakov, zagotovo pa so igralci ta uspeh potrebovali za dvig samozavesti. Borbeno predstavo lahko opravičimo z 12 skoki v napadu in pa dejstvom, da smo se dobesedno metali za vsako žogo in si tako izborili dodatne napade. Ti so na koncu odločili tekmo na dvoboju, kjer je bila praktično vsaka posest žoge odločilna. Veseli dejstvo, da smo skozi celoten obračun nadzorovali potek igre na parketu. To je bil dogovor iz garderobe in uspešno smo se ga držali. Pohvalil bi izreden nadzor igre Issufa Sanona in Roka Badžima, ki sta skupaj zabeležila 14 podaj in bila velik razlog, da je na igrišču potekalo vse tako kot je moralo, vsi ostali košarkarji pa so te podaje uspešno izkoristili in ves čas garali za dobrobit ekipe in končen uspeh.”