Olimpija suvereno napredovala

Rubrika: Pokal Spar

V četrtek je Petrol Olimpija postala prva potnica na zaključni turnir Pokala Spar. Aktualni pokalni prvaki so v Stožicah s 86:65 premagali ekipo Helios Suns in se tako Domžalčanom oddolžili za poraz na prvi tekmi. Naslednja tekma četrtfinala Pokala Spar bo na sporedu 8. januarja med Šenčurjem in Rogaško.

Pokal Spar, četrtfinale, 2. tekma, 4.1.
PETROL OLIMPIJA – Helios Suns 86:65 (21:9, 28:25, 15:25, 21:6) [96:97]
Badžim 13, Tratnik 12 (5 skokov), Hrovat (5 skokov), Oliver, Battle in Radulović po 10; Mahkovic 20 (5 skokov), Đumić 11 (10 skokov), Brodnik 10.

Povratno tekmo četrtfinala Pokala Spar je z najnižjo možno prednostjo začel Helios, ki je na prvi tekmi zmagal s 97:96.

Helios je v prvi četrtini vodil do rezultata 7:6, nato pa je Petrol Olimpija v zadnjih dobrih štirih minutah prve četrtine z delnim izidom 15:2 pobegnila na +12. Že po petih minutah igre je bil tekmo zaradi poškodbe primoran zaključiti košarkar Helios Suns, Jure Močnik. V drugi četrtini sta ekipi skupaj dosegli kar 53 točk, prednost pa so Ljubljančani do glavnega odmora povišali na 15.

V tretjem delu srečanja so Domžalčani zaigrali bolje in vztrajno lovili priključek z aktualnimi državnimi prvaki. Tri minute do konca tretje četrtine se je Helios približal na vsega 3 točke zaostanka. Rezultat 65:59 v korist Olimpije pred zadnjimi desetimi minutami obračuna pa je napovedoval razburljiv zaključek tekme. A Helios je v zadnji četrtini povsem odpovedal in dosegel le šest točk. Petrol Olimpija je na koncu prepričljivo zmagala z izidom 86:65 in tako postala prvi polfinalist Pokala Spar.

Roko Badžim je bil prvi strelec Olimpije s 13 točkami. Najboljši strelec Lige Nova KBM in Helios Suns, Blaž Mahkovic, je bil z 20 točkami najučinkovitejši pri Domžalčanih.

Poleg prvega četrtfinala si bo v spletnem prenosu moč ogledati še naslednje tekme četrtfinala Pokala Spar: Šenčur GGD – Rogaška (8. 1.), Zlatorog Laško – Krka (11. 1.) in Rogaška – Šenčur GGD (18. 1.).

Izjavi trenerjev po tekmi:

Gašper Okorn, trener Petrol Olimpije:
Lahko smo zadovoljni z napredovanjem. Naredili smo to, kar se je od nas pričakovalo. Vse ostalo bo šlo jutri v pozabo. Za nas je pomembno le, da bomo v drugi polovici februarja, ne glede na nasprotnika, imeli možnost ubranitve pokalnega naslova.

Jovan Beader, trener Helios Suns:
“Čestitam Olimpiji za zasluženo zmago in napredovanje. Vedeli smo, da nam bo težko brez vseh treh organizatorjev igre. Močnik in Rojc sta poskušala stisniti zobe, a ni šlo. V drugem polčasu smo na tem položaju malo improvizirali z Mahkovicem in v nekaterih trenutkih ni izgledalo slabo, vseeno pa proti Olimpiji na takšen način žal ne gre. Upam samo, da se do sobotne prvenstvene tekme vsaj toliko sestavimo, da bomo lahko odigrali normalno tekmo.”