Olimpija šokirala celo Ligo ABA, Miro Alilović dokazal, da zna in zmore

Košarkarji Cedevite Olimpije so se v torek v stoženski dvorani na drugi tekmi polfinalnega niza končnice AdmiralBet Lige ABA premagali Partizan Mozzart Bet z rezultatom 95:83. Z zmago so izenačili rezultat v zmagah v seriji, za tretjo tekmo pa se polfinalni niz seli v Beogradu.

Cedevita Olimpija se veseli izredno pomembne zmage na drugi tekmi polfinalnega niza končnice AdmiralBet Lige ABA. Pred več kot 9.000 navijači v Areni Stožice so varovanci glavnega trenerja Mira Alilovića slavili zmago z rezultatom 95:83, z uspehom pa so izsilili odločilno tretjo tekmo v Beogradu. Slednja bo prihodnji torek v Štark Areni, ura tekme pa zaenkrat še ni določena.

Energični Ljubljančani so dvigali vzdušje v domači dvorani že vse od prve minute tekme. V prvem polčasu so moštvo Partizana držali blizu in si konec prvega polčasa priigrali prednost desetih točk. V drugem polčasu so Zmaji s suvereno igro prednost le še povečali in jo držali vse do konca tekme.

Najbolj razigrani med izbranci Mira Alilovića so bili Zoran Dragić (12 točk), Edo Murić (10 točk), Alen Omić (10 točk / 6 skokov) in Yogi Ferrell (21 točk / 8 skokov). Slednji je s svojo igro na noge spravil celo dvorano.

Ljubljanski kolektiv bo pred odločilno tretjo tekmo na parket stopil še v finalu slovenskega državnega prvenstva. Prva tekma serije s Helios Suns bo v četrtek ob 20.00 v Športni dvorani Domžale, druga pa v soboto ob 20.00 v Stožicah. Tretja tekma bo prihodnji četrtek ob 20.30 v Domžalah.

IZJAVE PO TEKMI:

Miro Alilović, trener KK Cedevita Olimpija:
“Če želim govoriti o tej tekmi, moram omeniti prejšnjo. Razlika na obeh tekmah je bila, kot dan in noč. Že večkrat sem po tekmah rekel, da smo odigrali našo najboljšo tekmo, tokrat smo jo res. Igralci, ki so prihajali s klopi, so dali dodatno vrednost. Maksimalna osredotočenost v napadu in obrambi. Na sestanku sem omenil dva detajla v napadu in obrambi, ki smo jih morali popraviti, in naša igra bi potem izgledala povsem drugače. Statistika govori o ekipni igri. Žoga je krožila, vsak je delal to, kar počne najboljše. Serija je izenačena. Fantom sem rekel, da morajo ostati skromni. Čaka nas naporen ritem, saj nas čaka še finale državnega prvenstva, Partizan pač ne. Stožice so bile polne, mi pa smo končno navijačem dali predstavo, ki so jo zaslužijo. Verjamem, da so v naši igri uživali.”

Edo Murić, kapetan KK Cedevita Olimpija:
“Že na prvi tekmi se je videlo, da smo maksimalno motivirani. Prišli smo z veliko željo, kar se je tudi videlo po več kot 50 skokih. Ampak žoga enostavno ni želela v koš in nismo sprejemali najboljših odločitev, s tem pa zmago prepustili tekmecu. Na drugo tekmo smo prišli boljši, z enako energijo, a z bolj pametno igro. Moramo ostati pri tej igri, saj smo že dokazali, da z njo lahko igramo s komurkoli. Zmage smo si bolj želeli in na koncu to tudi uresničili. Kvaliteta tukaj pomeni veliko, in premagati nasprotnike s tako energijo je res težko. Videli smo, da samo na tak način lahko igramo in zmagamo. Tega se moramo držati do konca, ne glede na nasprotnika. Moramo najti moč, da igramo s tako energijo, s katero nas je težko ustaviti. Obramba je igrala odlično. Bili smo dobro pripravljeni in igrali po navodilih trenerja.”

Mirko Mulalić, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Analizirali smo našo prvo tekmo, kjer smo delali veliko napak. Popravili smo pretok žoge v napadu, spremenili določene nianse in igra je stekla. Obramba in energija sta bili že na prvi tekmi solidni, kar smo prenesli tudi na drugo tekmo. Izjemni navijači so nas pripeljali do zmage. Prisotnost navijačev nam pomeni ogromno, so res velik faktor, katerega je iz igrišča res težko opisati. Ko smo utrujeni in brez energije, začutimo to množico, ki nas ponese. V Beogradu se igra povsem drug šport. Selimo se na vroče gostovanje, kjer je Partizan popolnoma drugačna ekipa. Treba bo analizirati prvo tekmo in se izogniti napakam z nje, prenesti pa dobre stvari z druge tekme. Borili se bomo do zadnjega. Kaj nam bo to prineslo? Gremo korak po korak in bomo videli.”

ADMIRALBET LIGA ABA, POLFINALE

TEKMA 2

Arena Stožice (Ljubljana, Slovenija), torek, 30. maj:
CEDEVITA OLIMPIJA – PARTIZAN MOZZART BET 95:83 (29:26, 22:15, 22:19, 22:23) [1:1]*

Cedevita Olimpija: Rebec 6, Ferrell 21 (8 skokov in 7 podaj), Radović 4, Jeremić 9 (5 skokov), Alibegović 9, Murić 10, Mulalić 6, Kosi, Matković 8, Gnjidić, Omić 10 (6 skokov), Dragić 12.