Olimpija se je zbudila prepozno, Budućnost spretno do točk

Košarkarji Petrol Olimpije so v ljubljanski Hali Tivoli v 17. kolu Lige ABA doživeli poraz proti aktualnim prvakom v regionalnem tekmovanju, košarkarjem Budućnosti VOLI (72:77).

Le deset minut dobre predstave je v Hramu slovenske košarke potrebovala ekipa Budućnosti VOLI, da je ljubljanskim Zmajem zadala 12. poraz v tej sezoni Lige ABA. Za košarkarje Petrol Olimpije je bila usodna druga četrtina, v kateri je podgoriško moštvo doseglo 15 točk več od ljubljanskega (30:15), in tako dvoboj 17. kola regionalnega tekmovanja obrnilo povsem v svojo korist.

Ljubljančani so v drugem polčasu prikazali izjemno borbeno predstavo, zaostanek 15 točk iz druge četrtine po štirih minutah igre v zadnji četrtini znižali na vsega štiri točke (60:64), nato pa praktično vse do konca tekme vztrajno grozili aktualnim prvakom. Ko je Jan Špan žogo atraktivno položil v koš za znižanje zaostanka na 71:75, je na drugi strani Earl Clark zgrešil met za tri točke, žogo je po skoku Luke Šamanića v svoje roke vzel Miha Lapornik, a prav Clark se je odkupil z ukradeno žogo.

Suad Šehović je sicer v naslednjem napadu zgrešil met iz igre, pobral svoj skok v napadu, nepazljivost ljubljanskih košarkarjev pa je z dvema prostima metoma, ki sta na koncu odločila tekmo, kaznoval Norris Cole. V izdihljajih tekme je Luka Šamanić s prostim metom le še postavil končni rezultat tekme, 77:72 v korist Budućnosti VOLI. Moštvo iz Podgorice je po glavnem odmoru doseglo vsega 24 točk.

Najbolj razpoložen v vrstah zeleno-belih je bil Domen Lorbek z 19 točkami. Miha Lapornik jih je vknjižil 13, Jan Špan 12, Luka Šamanić pa je devetim točkam dodal osem skokov.

V torek dopoldan bo moštvo Petrol Olimpije odpotovalo v nemški Bayreuth, kjer Zmaje v sredo ob 20.00 čaka obračun 13. kola Lige prvakov z medi Bayreuthom.