Olimpija z zmago čestitala predsedniku Möderndorferju

Union Olimpija je novo sezono ABA Lige začela z zmago v Zagrebu pri Ciboni s 85:80. Kljub temu, da so Zmaji v zadnji četrtini vodili za 17 točk, smo po dobro znanem receptu spremljali napeto končnico, ki se je izšla po volji Ljubljančanov. S to zmago so košarkarji domiselno čestitali tudi za rojstni dan predsedniku Janiju Möderndorferju.

Jerel Blassingame je z dvema nepremišljenima tehničnima napakama naredil medvedjo uslugo Ciboni. foto: abaliga.com

Srečanje se je začelo z vodstvom Cibone 9:2, nakar je na sceno stopil kapetan bolgarske reprezentance Hristo Nikolov in izmed prvih 21 točk Uniona Olimpije dosegel kar 19 točk. Ljubljančani so v drugi četrtini povsem prevzeli primat in na polčas odšli z desetimi točkami prednosti. Prelomni trenutek se je zgodil v tretji četrtini, ko je najboljši posameznik Cibone Jerel Blassingame, zbral je kar 11 podaj, dobil dve nespametni tehnični napaki in moral parket zapustiti.

Siriščević katastrofalno zaključil zadnji napad

Toda varovanci Aleša Pipana darila niso izkoristili, zgrešili so 8 zaporednih prostih metov (skupno 23/42) in tako domačinom ponudili prst, ki so ga zgrabili in se po zaostanku s 17 točkami v zadnji četrtini povsem vrnili v igro. 20 sekund do konca tekme je imela Union Olimpija prednost treh točk, Cibona pa napad, vendar ga je Ivan Siriščević zaključil z izjemno slabo akcijo – metal je namreč za dve točki in povsem zgrešil obroč. Z dvema prostima metoma je stožiški kolektiv vendarle tekmo dokončno odločil.

Zmaga tudi za predsednika

Ljubljančani so šele drugič v zgodovini ABA Lige Cibono premagali na njenem parketu. Vse skupaj je izjemno razveselilo tudi predsednika kluba Janija Möderndorferja, ki ravno danes praznuje rojstni dan.

Košarkarji Crvene zvezde so po začetnem krču brez kakršnihkoli težav dobili uvodno tekmo letošnje sezone ABA Lige. V Pionirju je visoko s 85:55 padel novinec – Levski iz Sofije. Blestel je vsestranski Luka Mitrović z 18 točkami, Jaka Blažič jih je prispeval 8.

ABA Liga, 1. kolo

Petek, 3. oktober:
CRVENA ZVEZDA – Levski Sofija 85:55 (17:17, 25:18, 23:12, 20:8)
(Mitrović 18, 6 skokov in 4 podaje, Marjanović 14, … Blažič 8; Simeonov 10)

Cibona – UNION OLIMPIJA 80:85 (21:19, 12:24, 25:22, 22:20) … celotna statistika tekme
(Lalić 16 in 7 skokov, Jagodić Kuridža 15; Nikolov 21, Rupnik 15, Marinović 11, Mahkovic, Omić in Murić (7 skokov) po 10)

Skok: 35-33
Izgubljene žoge: 15:14
Met za 2: 56%-48%
Met za 3: 21%-36%
Prosti meti: 65%-55%